Przed MŚ: Kjelling nie myśli o operacji, Flensburg nie chce puścić Knudsena do Szwecji

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W styczniu 2011 roku w Szwecji odbędą się mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. W imprezie tej wezmą udział drużyny narodowe Norwegii oraz Danii. Selekcjonerzy obu krajów mają pewne kłopoty kadrowe.

W ubiegłym tygodniu w mediach pojawiła się informacja, iż w norweskiej ekipie na MŚ może zabraknąć Kristiana Kjellinga. Lewy rozgrywający skarży się od pewnego czasu na bóle w jamie brzusznej.

Lekarze po badaniach stwierdzili, że zawodnik AaB Håndbold musi przejść zabieg chirurgiczny. Według optymistycznych prognoz reprezentant Norwegii powróciłby na parkiet po dziesięciu tygodniach od operacji. Jednak szczypiornista ujawnił teraz, że zdecyduje się na zabieg po mundialu.

Jeśli chodzi o drużynę narodową Danii, może w niej na MŚ zabraknąć Michaela V. Knudsena. Obrotowy na ubiegłorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu nabawił się urazu dużego palca stopy. Działacze SG Flensburg-Handewitt, odradzają więc swojemu zawodnikowi udział na zbliżającym mundialu. Pomimo to kołowy myśli o grze w barwach swojej ojczyzny.

- Oczywiście, iż mogę znowu doznać kontuzji, ale równie dobrze jest szansa na powrót do Niemiec w wysokiej formie. Są więc plusy i minusy występu w Szwecji - stwierdził Knudsen: - Poczekam, a potem zobaczę co się wydarzy po rozmowie z selekcjonerem Ulrikiem Wilbekiem. Nie jestem jeszcze gotowy do gry na sto procent, lecz chcę jechać na MŚ.

Źródło artykułu: