Derby dla Zagłębia, Wisła nie zwalnia tempa (wyniki)

W sobotę zespoły występujące w PGNiG Superlidze Mężczyzn rozegrały kolejne spotkania w ramach 18. kolejki. W Płocku miejscowa Orlen Wisła pokonała Piotrkowianina Piotrków Tryb.

Sławomir Bromboszcz

Dla piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock mecz z walczącym o utrzymanie Piotrkowianinem miał być "spacerkiem". Pierwsze minuty pojedynku również wskazywały na taki scenariusz, podopieczni Larsa Walthera w 10 minucie prowadzili już 5:2. Skazywani na pożarcie szczypiorniści z Piotrkowa Tryb. nie zamierzali jednak położyć się na parkiecie i patrzeć na rozwój sytuacji. Zespół Tomasza Matulskiego w pierwszej części spotkania nawiązał wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem - 15:13. Spora w tym zasługa Łukasza Achruka, który był najskuteczniejszym graczem Piotrkowianina. W drugiej części meczu dominowali już zdecydowanie Nafciarze, którzy dzięki skutecznej grze w końcówce spotkania odnieśli efektowne zwycięstwo - 33:24.

W Wągrowcu zmierzyły się dwie drużyny walczące o awans do fazy play-off. Faworytem tej konfrontacji byli szczypiorniści Nielby, którzy w ostatnim czasie regularnie zdobywają punkty. Zespół Genadija Kamielina nie zawiódł oczekiwań sympatyków drużyny z Wielkopolski. Początek sobotniego spotkania nieoczekiwanie należał jednak do graczy GSPR Gorzów Wlkp., którzy przez większą część pierwszej połowy znajdowali się na prowadzeniu. Dopiero w końcówce zawodnikom Nielby udało się przejąć inicjatywę i wypracować trzybramkową zaliczkę 17:14. W drugiej połowie Nielba utrzymywała skromne prowadzenie i "dowiozła" do końca cenne zwycięstwo.

W Lubinie, podobnie jak w Wągrowcu, spotkały się dwie drużyny rywalizujące o grę w fazie play-off. W derbach Dolnego Śląska zespół Zagłębia podejmował Reflex Miedź Legnica. Podopieczni Edwarda Strząbały po ostatnich dobrych występach zapowiadali, iż do Lubina jadą po dwa punkty. Stawką tego spotkania była również posada trenera Jerzego Szafrańca, któremu po ostatnich porażkach zaczął palić się grunt pod nogami. Szczypiorniści z Lubina tym razem jednak stanęli na wysokości zadania i rozegrali dobre zawody. Zagłębie szybko wypracowało sobie bezpieczną zaliczkę bramkową (9:5 - 15 min.) i pewnie kontrolowało wynik pojedynku. Tym razem legniczanie nie zdołali w swoim stylu dojść w końcówce rywala, zdeterminowali lubinianie byli tego dnia poza zasięgiem beniaminka. Ostatecznie Zagłębie wygrało wysoko 34:24 i zrobiło ważny krok w kierunku fazy play-off.

Orlen Wisła Płock - MKS Piotrkowianin 33:24 (15:13)
Najwięcej bramek: dla Wisły - Michał Zołoteńko 6 oraz Tomasz Paluch, Piotr Chrapkowski, Bostjan Kavas i Luka Dobelsek po 4, dla Piotrkowianina - Łukasz Achruk 8 oraz Michał Matyjasik, Przemysław Matyjasik, Piort Masłowski i Paweł Laskowski po 3.

Nielba Wągrowiec - GSPR Gorzów Wlkp. 32:30 (17:14)
Najwięcej bramek: dla Nielby - Przemysław Krajewski 7 oraz Alosza Szyczkow, Dawid Przysiek, Łukasz Gierak i Andrzej Wasilek po 4, dla GSPR - Filip Kliszczyk 7, Mateusz Przybylski 6, Dariusz Szramkiewicz 5.

Zagłębie Lubin - Reflex Miedź Legnica 34:24 (14:10)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Bartłomiej Tomczak 9, Mikołaj Szymyślik i Radosław Fabiszewski po 6, dla Miedzi - Adam Skrabania 5, Adam Świątek 4.