Pierwsze punkty Piotrkowianina i Zagłębia (wyniki)

Szczypiorniści Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i Zagłębia Lubin odnieśli zwycięstwa w niedzielnych meczach 3. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Trwa rywalizacja w Przemyślu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach ucieszyło zwłaszcza kibiców w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie miejscowy Piotrkowianin zmierzył się faworyzowaną ekipą SPR Chrobrego Głogów. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego długo nie mogli odnaleźć odpowiednio rytmu gry, do przerwy przegrywając 10:13. Przełom nadszedł w ostatnim kwadransie meczu, w którym piotrkowianie stracili zaledwie cztery bramki, zdobywając w tym czasie trzynaście. Bardzo dobre zawody zaliczyli rozgrywający Maciej Pilitowski i Marcin Tórz (obaj po 5 bramek), dzięki czemu Piotrkowianin wygrał 27:21.

Większych problemów z pokonaniem zawodników Siódemki Miedź Legnica nie mieli szczypiorniści Zagłębia Lubin. Miedziowi nie zawiedli swoich fanów i w derbowym spotkaniu rozbili rywali aż 33:22. Zagłębie od pierwszych minut dyktowało warunki gry, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie ich najmocniejszej broni, czyli kontrataków. Dobrze funkcjonował atak pozycyjny, nieźle spisywała się też defensywa. Dzięki wygranej Zagłębie zrównało się liczbą punktów z kilkoma drużynami środka tabeli. Miedź pozostała na ostatnim miejscu.

Tylko trzydzieści minut trwała wyrównana rywalizacja w Kielcach, gdzie mistrzowie Polski Vive Targi rozbili KS Azoty Puławy. Podopieczni Marcina Kurowskiego pokazali w pierwszej połowie bardzo skuteczny i efektywny handball, dzięki czemu przez dłuższy czas utrzymywali się na prowadzeniu. W drugiej części meczu kielczanie włączyli jednak wyższy bieg i z minuty na minutę powiększali przewagę nad słabnącymi rywalami. Zabójcze okazały się kontry, w których brylowali Ivan Cupić (10 bramek) i Manuel Strlek (7 trafień).

Pierwsze od wielu lat derby Podkarpacia na własną korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Tauron Stali Mielec. Czeczeńcy fatalnie rozpoczęli pojedynek z Czuwaj, przegrywając po siedmiu minutach gry 0:4. Z czasem podopieczni Ryszarda Skutnika przejmowali jednak kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końcowego gwizdka. Czuwaj pozostaje jedynym obok Siódemki Miedź Legnica klubem z zerowym dorobkiem punktowym.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - SPR Chrobry Głogów 27:21 (10:13)
Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Maciej Pilitowski, Marcin Tórz oraz Wojciech Trojanowski - wszyscy po 6; dla Chrobrego - Jakub Łucak 5, Maciej Ścigaj 4, Marek Świtała 3.

Zagłębie Lubin - Siódemka Miedź Legnica 33:22 (15:10)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Łukasz Kużdeba oraz Mateusz Przybylski - obaj po 6, Michał Stankiewicz 5, dla Miedzi - Andrzej Brygier 5, Łukasz Janowicz 4, Paweł Gregor 3.

Vive Targi Kielce - KS Azoty Puławy 41:29 (20:17) Najwięcej bramek: dla Vive Targów - Ivan Cupić 10, Manuel Strlek 7, Mateusz Jachlewski 5; dla Azotów - Przemysław Krajewski 9, Michał Szyba oraz Krzysztof Tylutki - obaj po 4. Czuwaj Przemyśl - Tauron Stal Mielec 29:32 (14:15) Najwięcej bramek: dla Czuwaju - Paweł Stołowski 11, Radek Sliwka 5, Maurycy Kostka 4; dla Tauron Stali - Łukasz Janyst 8, Adam Babicz 5, Marek Szpera 4. Czytaj także: ---> Wisła rozbiła Pogoń ---> Trzy kwadranse męczarni płocczan - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin ---> Klątwa MMTS-u trwa - relacja z meczu NMC Powen Zabrze - MMTS Kwidzyn

PGNiG Superliga: Grupa Select