Niemiecki monolit lepszy od Lazarova - relacja z meczu Niemcy - Macedonia

Reprezentacja Niemiec została pierwszym ćwierćfinalistą mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Podopieczni Martina Heubergera w niedzielnym spotkaniu pokonali Macedonię.

Drużyna narodowa Niemiec po niespodziewanym zwycięstwie nad Francją okazała się najlepsza w grupie A. Szczypiorniści zza naszej zachodniej granicy w drodze do ćwierćfinału trafili na teoretycznie słabszego rywala, Macedonię.

Pojedynek w Barcelonie przy świecących pustkami trybunach rozpoczęli Macedończycy, jednak szybko stracili piłkę. Oliver Roggisch po przechwycie skutecznie wykończył kontratak. Zawodnicy z Bałkanów w pierwszych minutach nie mogli znaleźć sposobu na solidną obronę rywali. Nawet Kiril Lazarov nie potrafił pokonać Silvio Heinevettera.  Po rzucie Steffena Weinholda w 8. minucie Macedonia przegrywała już 0:4. Wówczas o czas poprosił Zvonko Sundovski. Macedończycy starali się utrudnić rywalom rozgrywanie piłki stosując wysuniętą obronę. Nie przyniosło to jednak zamierzonego rezultatu. Szczypiorniści z Bałkanów grając w przewadze łatwo dochodzi do pozycji rzutowych, jednak nie mogli znaleźć sposobu na efektownie broniącego Heinevettera.

Po kwadransie Niemcy prowadzili 8:3. Macedończycy starali się zniwelować straty, jednak udane akcje przeplatali niecelnymi rzutami. Niemieccy szczypiorniści prowadzi już różnicą sześciu bramek, by następnie mieć tylko trzy trafienia przewagi. W bramce przebudził się Borko Ristovski, a celownik nastawił Kiril Lazarov. Do szatni zespoły zeszły przy stanie 13:9.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej rozpoczęli niemieccy zawodnicy, którzy kontynuowali dobrą grę. Po 40 minutach podopieczni Martina Heubergera prowadzili już 18:13. Później jednak dwuminutową karę otrzymał Steffen Weinhold i Macedończycy wykorzystali grę w przewadze. Dejan Manaskov stanął przed szansą zdobycia bramki kontaktowej, jednak w pojedynku sam na sam genialną interwencją popisał się Heinevetter. Ze stanu 18:16 szybko zrobiło się 21:16. Przewaga reprezentacji Niemiec ponownie osiągnęła bezpieczny dystans.

Poniżej oczekiwań zaprezentował się lider Macedończyków - Kiril Lazarov, który w ważnych momentach meczu nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Niemiecki zespół, w składzie którego nie ma takich gwiazd zaprezentował się jako monolit. Każdy zawodnik dołożył cegiełkę do zwycięstwa. W końcówce niemieccy szczypiorniści kontrolowali losy pojedynku i nie pozostawili złudzeń, komu bardziej należy się awans.

Reprezentacja Niemiec w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Serbia - Hiszpania.

Niemcy - Macedonia 28:23 (13:9) Niemcy:

Heinevetter (11/30 - 36%), Lichtlein (0/4 - 0%)- Haass 2, Weinhold 3, Strobel 2, Pfahl 2, Klein 2, Fäth, Roggisch 2, Wiencek 4, Theuerkauf, Kneer 5, Schmidt 4, Christophersen, Groetzki 1, Reichmann 1. Kary: 8 min. Karne: 1/2.

Macedonia: Ristovski (11/39 - 28%), Mitrevski (2/2 - 100%)- Angelovski, Stoilov, Jonovski, Temelkov 2, Kiril Lazarov 8, Manaskov 3, Mirkulovski 1, Naumce Mojsovski 3, Markoski 1, Dimovski, Markoski, Filip Lazarov 3, Zlatko Mojsoski, Georgievski 2. Kary: 12 min. Karne: 2/2.