Wstydliwy remis - relacja z meczu KS Azoty Puławy - Initia Hasselt

KS Azoty Puławy zremisowały z belgijską Initią Hasselt 29:29 (15:15) i odpadły z rozgrywek Challenge Cup. Puławianie przez większą część spotkania gonili wynik, a w 55. minucie wygrywali nawet 27:25.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zeszłotygodniowy remis przywieziony z Belgii uznany został przez sympatyków szczypiorniaka w Polsce za porażkę. Mający medalowe aspiracje w rozgrywkach ligowych puławianie zapowiadali na swych egzotycznych (jak na realia szczypiorniaka) rywalach srogi rewanż. Miało obyć się bez chłodnej kalkulacji i oszczędzania sił, skończyło się kompromitacją.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że Belgowie nie przyjechali do Puław, by wyłącznie statystować zawodnikom Azotów. Świetnie radził sobie 25-letni Jeffrey Jacobs, który raz po raz zaskakiwał puławskich defensorów. Podopieczni Marcina Kurowskiego ewidentnie nie radzili sobie także z agresywną i wysoką obroną rywali, która skutecznie przeszkadzała im w rozgrywaniu ataku pozycyjnego.

Initia, co było dość zaskakujące, z wyrachowaniem dyktowała warunki gry, kontrolując przebieg rywalizacji po uzyskaniu nieznacznego prowadzenia. W 15. minucie Belgowie wygrywali 9:6, dziesięć minut później powiększyli przewagę do czterech bramek (15:11). Azoty przed przerwą zdołały jednak odrobić straty do rywali, wlewając tym samym nadzieję na korzystny obrót spraw w serca swych sympatyków.

Początek drugiej połowy przywrócił jednak wszystkie problemy puławian. Akcje rozgrywane były dość statycznie, widoczny był też brak kontuzjowanych Krzysztofa Tylutkiego i Krzysztofa Łyżwy. Initia ponownie odskoczyła na dystans dwóch bramek przewagi, utrzymując go do niespełna 50. minuty meczu. Wówczas inicjatywę przejęli gospodarze, wychodząc po raz pierwszy na dwubramkowe prowadzenie (27:25 - 55. min.). Belgowie odrobili jednak straty, umiejętnie broniąc w ostatnich sekundach zwycięskiego dla nich remisu, puławianom pozostawiając jedynie gorycz porażki.

KS Azoty Puławy - Initia Hasselt 29:29 (15:15)

Azoty: Stęczniewski, Grzybowski - Krajewski 7, Kus 5, Szyba 5, Masłowski 5, Zinchuk 3, Afansjew 2, Barzenkou 2, Przybylski 1, Bałwas, Ćwikliński, Grzelak, Jankowski.

Initia: Lettens, Vonckx - Jacobs 11, Verhoeven 5, Robyns 4, Bogaerts 3, Kohlen 3, Van der Goten 2, Havenith 1, El Joudoudi, Houbrechts, Ooms, Van Wesemael.

Karne: Azoty - 2/2; Initia - 1/1.

Kary: Azoty - 10 min. (Szyba oraz Grzelak - po 4 min., Jankowski - 2 min.); Initia - 6 min. (Verhoeven - 4 min., Kohlen - 2 min.).

Sędziowali: Kostantinos Katsikis oraz Michalis Michailidis (Grecja).

• AlexLFC Zgłoś komentarz
      Jestem kibicem mojej druzyny i nie mam zamiaru jej obrazac, chlopakom nie wyszedl mecz tak jakby chcieli ale przegrana to tez element sportu. poczekajmy na nastepne mecze bedzie mozna cos wiecej
      Czytaj całość
      powiedziec. ja wierzę w swoja druzyne i jestem pelen nadzei ze kolejne mecze zamkną usta krytokom a szczergolnie trolom, bo krytyka cos jeszcze w nosi, a pisanie zeby podbudowac swoje ego jest na poziomie plaszki glebinowej.
      • kibicLPU Zgłoś komentarz
        ZYGAFAN-Mądrość twoja mnie powala ,trzecie miejsce w lidze ,final for pucharu a nie poszły europejskie a ty pod koniec sezonu zwalniasz trenerów...koniecznie poproś prezesa żeby ciebie
        zatrudnił ,wtedy drżyjcie Vive i Wisła,cała Europa niech drży. Puchary nie poszły ,obciach jest ale bez dramatu.
        • strrts Zgłoś komentarz
          JA P******E, ale wstyd ;/
          • groh eater Zgłoś komentarz
            No i doczekalismy się czasu, kiedy po kompromitujacej porażce swojego zespolu kilku kibiców Puław próbuje nam wmawiać że ich ekipa przegrała z mocnym rywalem i że druzyny z Belgii czy
            Holandii sa powaznymi przeciwnikami, buhahahaaaaa. A wystarczyloby, żeby to nie Azoty przegrały, tylko inna polska drużyna i kpin nie byłoby końca. W tym wypadku kpiny są jednak wskazane, bo czołowy polski klub odpada z bandą ogórków z najsłabszego pucharu i takie są realia, nawet jak kibice Puław zdają się widzieć naprzeciw Barcelonę heheheeee.
            • vivefil Zgłoś komentarz
              wstydliwy remis??? tytuł powinien brzmieć: HANIEBNY REMIS. Co to ma być??? Liga jak na Węgrzech, jeden eksportowy zespół, jeden nieco mniej eksportowy i cała reszta to amatorszczyzna
              bijąca się o brązowy medal choć nawet nie godna tego brązu. Mamy 2 zespoły w pucharach po jednym w LM i EHF a taka Słowenia ma po dwa czyli w sumie 4. Wstyd.
              • themerkury Zgłoś komentarz
                szczerze przyznam,że się nie spodziewałem,dobrze znam realia tej ligi i Initia to naprawde amatorska druzyna, moze nie pracują jako sprzedawcy hot dogów tak jak ktoś to nizej napisał, ale
                mają dobre prace i trenują maksymalnie 4 razy w tygodniu. W Polsce niestety cały czas tendencja im,wyższy tym lepszy, zawodnicy pulaw trenują dwa ,może trzy razy tyle w sezonie co haselt, tym bardziej nie umiem tego wytłumaczyć, byłem pewny wysokiego zwyciestwa
                • ZYGAFAN Zgłoś komentarz
                  moim zdaniem nasza para wspaniałych szkoleniowców jest do zmiany a i utwierdziłem się w przekonaniu że jak nie gra stenia to cały zespół to poziom czuwaja
                  • jelo Zgłoś komentarz
                    nie ma co owijac w bawelne ten wynik azotów puławy to zenada. przegrac z jakas belsgiska druzyna ktora sama nie wierzy w swoj sukces to rpawdziwy wstyd. azoty sa zespolem o klase lepszym a po
                    raz kolejny kompromituja sie w tym najsłabym pucharze. zal kasy na takie wycieczki do belki, lepiej dobrego zawodnika za to na sezon zakontraktowac
                    • Rafał Janasz Zgłoś komentarz
                      Panowie takie zespoly jak initia i jeszcze 3-4 z blegi jak 3-4 z holandi daly by sobie smialo rade w polsce. Wiadomo vive i wisla to inny poziom. To nie sa amatorskie kluby jak mysli 90% ludzi
                      .. pozdrawiam .. szkoda Pulaw
                      • handball player Zgłoś komentarz
                        a ja byłem na meczu, powiem że azoty zagrały lipę, ale uważam tak jak ktoś niżej że w tym momencie nie widzę zespołu w Polsce poza Vive i Wisłą które bez problemu wygrałby z
                        Initią, nie wiem czy to półamatorzy czy nie ale widziałem jak grają i to powinno za nich przemawiać bo trenować może i 3 razy dziennie a nie grać nic. Zawodnicy szybcy, agresywna gra w obronie i dobry bramkarz. W Azotach nie ma takiego zawodnika jak Jacobs który pociagnie gre. A tak wgl to dobry mecz rozegrał Afansjev z którym prezes chciał sie już pożegnać, panie prezesie: pożegnać trzeba się z ćwiklińskim jeżeli już
                        • Ekstrim Zgłoś komentarz
                          W tym temacie nie ma nawet o czym pisać Raczej trzeba się zastanowić za co zawodnicy z Puław biorą pieniążki No ale to już nie moja sprawa nie ja im płacę Szkoda mi tylko że taki
                          zespół reprezentuje Polskę w europejskich pucharach Powinni tego zabraniać no bo i po co się ośmieszać Bądźmy poważni jeśli nie można wygrać z Belgami to z kim ? Myślałem że zawodnicy Puław mają trochę większe ambicie Mam nadzieje że liga też szybko to zweryfikuje że się myliłem a Jeśli już będą w pierwszej czwórce to sami zrezygnują z gry w europejskich pucharach
                          • jaet Zgłoś komentarz
                            Widziałem dwa nagrania sparingów Stali z Initią i nie wydaje mi się, żeby Belgowie prezentowali coś wyjątkowego. Fakt, że sparing to sparing, a meczu w Puławach nie widziałem, ale
                            myślę że zdecydowanie przesadzasz. Mówimy o półamatorskiej drużynie z europejskich peryferii tej dyscypliny i nie przypadkowo są to peryferia. Tu się chyba zgadzamy ?? Doceniam postawę Belgów, ale nic nie zmieni mojej oceny, wedle której brak awansu, to kompromitacja Azotów i tyle.