Jerzy Szafraniec: Wszyscy stanęli na wyskości zadania

Zagłębie Lubin w ostatnim meczu jesieni nieoczekiwanie pokonało na własnym parkiecie Górnik Zabrze. - Kibice mogą tak uważać, ale dla nas to nie jest niespodzianka - mówi trener, Jerzy Szafraniec.

Kamil Kołsut
Do sobotniego starcia z pozycji faworyta przystępowali zabrzanie, którzy w tym sezonie mierzą w medal mistrzostw Polski. - W rozgrywkach ligowych startuje się po to, aby zwyciężać, nie przegrywać. Biorąc pod uwagę nasze ostatnie poczynania i wyniki mieliśmy pełne prawo myśleć, że możemy pokusić się o rozstrzygnięcie tego spotkania na naszą korzyść - zaznacza jednak Szafraniec w rozmowie ze SportoweFakty.pl.

Do konfrontacji z zabrzanami jego zespół przystępował zbudowany trzema zwycięstwami w pięciu poprzednich ligowych meczach. Górnik ledwie kilka dni wcześniej pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski, a tydzień przed wizytą w Lubinie dostał na własnym parkiecie baty od Vive Targów Kielce. Na domiar złego zabrzan męczyły urazy i choroby, wyzwanie rysowało się więc przed nimi niezwykle poważne.

Zagłębie od samego początku toczyło z wyżej notowanym rywalem zacięty bój. Na przerwę Miedziowi schodzili z dwoma bramkami przewagi na przeciwnikiem, zaliczkę skutecznie utrzymując w drugiej połowie. Lubinianie zwyciężyli ostatecznie 34:31 i po trzynastu kolejkach w ligowej tabeli tracą do Górnika tylko dwa punkty.

Jesteś fanem szczypiorniaka? Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Kliknij i polub nas!

Co zadecydowało o sukcesie Miedziowych? - Tworzyliśmy zespół. Grając na własnym boisku chcieliśmy pokazać, że to my dyktujemy warunki gry. Przez sześćdziesiąt minut byliśmy zdeterminowani i pełni woli walki. Wszyscy w zespole stanęli na wysokości zadania, stąd taki, a nie inny wynik - kończy Szafraniec.