Memoriał Klempela: Dwa remisy i dwie porażki polskich drużyn

W ostatnich piątkowych meczach drużyny z Kwidzyna i ze Szczecina zremisowały z zagranicznymi rywalami. Wybrzeże przegrało różnicą jednej bramki, a Zagłębie okazało się gorsze od SKA Mińsk.

Michał Gałęzewski
Na początek sesji popołudniowej Memoriału Jerzego Klempela, MMTS Kwidzyn zremisował z Dinamem Astrachań 24:24. Od początku spotkanie nie układało się najlepiej dla polskiej drużyny, która nie tylko przegrała pierwszą połowę różnicą czterech bramek, ale również nie wykorzystała trzech rzutów karnych. Podopieczni Krzysztofa Kotwickiego zdołali się jednak podnieść i w ostatnich trzech minutach zdobyli trzy bramki, nie tracąc żadnej. Ostatecznie bramkę na wagę remisu zdobył Adrian Nogowski.
MMTS Kwidzyn - Dinamo Astrachań  24:24 (9:13)

MMTS: Kiepulski, Didek - Zadura 5, Pilitowski 5, Mroczkowski 4, Szczepański 3, Jędrzejewski 2, Nogowski 2, Seroka 2 oraz Rosiak, Klinger, Sadowski, Genda.
Kary: 8 min. (Genda 4 min., Peret 2 min., Sadowski 2 min.).
Karne: 0/3.

Dinamo: Maksutow, Krioszin - Demczenkow 7, J.Semienow 6, Piszczuchin 3, E.Semienow 3, Poliakow 2, Kantemirow 1, Pczeljakow 1, Czeliszczew 1 oraz Justin, Justinow, Wasiliew.
Kary: 14 min. (J.Semienow 4 min., Czeliszczew 4 min., Wasiliew 4 min., Piszczuchin 2 min.)
Karne: 5/5.

W kolejnym meczu ZTR Zaporoże podejmowało Wybrzeże Gdańsk. Od początku prowadziło Wybrzeże, jednak gdańscy zawodnicy w drugiej połowie zdobyli zaledwie sześć bramek, przy ośmiu Ukraińców i mimo dobrej gry bramkarzy klubu z Gdańska, bramkę na wagę zwycięstwa dla ZTR-u zdobył Denis Isanczuk.

ZTR Zaporoże - Wybrzeże Gdańsk 19:18 (10:12)

ZTR: Derewiankin - Biegal 6, Isanczuk 5, Jarocki 2, Jakimienko 2, Jartemienko 1, Kirilenko 1, Zotow 1, Karamyszew 1 oraz Turczenko, Tilte, Zwiezdow.
Kary: 14 min. (Jakimienko 4 min., Zwiezdow 4 min., Zotow 2 min., Karamyszew 2 min., Biegal 2 min.).
Karne: 3/4.

Wybrzeże: Sokołowski, Plaszczak - Lijewski 4, Żak 3, Jasowicz 3, Kornecki 3, Papaj 2, Nilsson 2, Sulej 1 oraz Mogielnicki, Kondratiuk, Rakowski, Adamski.
Kary: 10 min. (Jasowicz 4 min., Mogielnicki 2 min., Prymlewicz 2 min., Adamski 2 min.).
Karne: 0/1.

Zagłębie Lubin po pokonaniu Gaz-Systemu Pogoni Szczecin, przegrało z SKA Mińsk. Podopieczni Jerzego Szafrańca po dwóch bramkach z rzędu zdobytych przez Łukasza Kużdebę w 19 minucie prowadzili 12:9. Później jednak przewagę konsekwentnie budowali zawodnicy ze stolicy Białorusi, którzy ostatecznie wygrali 27:23.