KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

17-latek z Czarnogóry zawodnikiem Vive Tauronu Kielce

Branko Vujović, 17-letni prawy rozgrywający z Czarnogóry, podpisał pięcioletni kontrakt z Vive Tauronem Kielce. O przenosinach młodego zawodnika do Polski donoszą czarnogórskie media.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Vujović przez krajowe serwisy internetowe określany jest jako "wielka nadzieja czarnogórskiej piłki ręcznej" i "jeden z największych talentów w Europie".


Występujący na prawym rozegraniu Czarnogórzec to bez wątpienia inwestycja kieleckiego klubu w przyszłość. 17-latek dotychczas bronił barw zespołu Sutjeska Niksić, a na początku tego roku, mając zaledwie 16 lat został powołany do reprezentacji juniorów (U21) na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata.

Sam Vujović jest niezwykle podekscytowany podpisaniem kontraktu z mistrzem Polski. - Jestem zachwycony, że będę grał w Kielcach, jednym z najlepszych klubów na świecie. Cieszę się, że będę trenował ze świetnymi zawodnikami i przede wszystkim takim trenerem, jak Talant Dujszebajew. To wielkie wyzwanie, ale wierzę, że będę w stanie mu podołać - powiedział w rozmowach z krajowymi mediami.

Vujović ma już za sobą pierwszy pobyt w Kielcach, podczas którego poznał klub i drużynę oraz miał okazję trenować z zespołem. - To wszystko jest dla mnie trochę nierealne i niewiarygodne, warunki w Kielcach i te, które mam tutaj są nieporównywalne - dodał.

17-latek jest tym samym trzecim oficjalnym transferem Vive Tauronu Kielce przed sezonem 2015/16. Wcześniej klub poinformował o podpisaniu umów z Mariuszem Jurkiewiczem i Jakubem Łucakiem.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
vijesti.me / handballme.me
Komentarze (144)
 • kibic 98 Zgłoś komentarz
  Szkoda tylko, że klub nie patrzy na swoich juniorów i nie kładzie nacisku na ich szkolenie. Przecież w tym klubie też trenuje uzdolniona młodzież. Polityka klubu jest taka, że lepiej
  Czytaj całość
  kupić bałkańca niż szkolić wychowanka. Żenada. U Niemca, obcokrajowiec żeby grać musi być 10 razy lepszy od Niemca, w Polsce wystarczy pochodzenie zawodnika.
  • endriu122 Zgłoś komentarz
   Świetny ruch transferowy Berta.Między innymi dla tego że tak wiele uwagi przykuwa w gronie dyżurnych czopków.Każdy transfer do Kielc ,nawet największej gwiazdy, będzie na maxa zakupem
   Czytaj całość
   chybionym w malutkim gronie tych jedynych wybrańców.
   • fan4fun Zgłoś komentarz
    Z tego co mi wiadomo nie ma tematu Alexa D. w Kielcach. Szkoda bo to naprawdę uzdolniony chłopak.
    • JarekczyMarek Zgłoś komentarz
     Jeżeli jako 16latek był powoływany do reprezentacji U21 to chłopak musi coś potrafić. Moim zdaniem w niedługim czasie trener oszlifuje ten diament i będziecie mieli dobrego grajka.
     • WisłaPl Zgłoś komentarz
      Oto co napisal kielecki vifak (uzytkownik: [b]Paski[/b]) po przyjsciu Racotea'i do Płocka: [quote]Młodzież to lubią , szkoda że nie Polską.[/quote] A oto co teraz: [quote]Zawsze rozumiem
      Czytaj całość
      prezesa Servaasa i teraz nie jest inaczej.Paczek i Lijek sa bardzo podatni na kotuzje wiec samym juz 33 letnim Bunticiem grac nie mozna , a Pawel i tak byl ostatnio wypozyczony.Jednego z 2 Paczkowski Vujovic trzeba bedzie wyp. , a biorac pod uwage ze Paczkowski wraca w listopadzie to moze nie byc na niego chetnych.Co do samej klasy Vujovicia to sie nie wypowiadam bo na oczy go nie widzialem.Ufam jednak Bertusowi i Talantowi i mam nadzieje ze ten chlopak rzeczywiście ma talent.[/quote] Chlopak teraz pieprzy cos o zaufaniu do spoconego. Nagle wizja budowania zespolow mu sie zmienila...
      • fan4fun Zgłoś komentarz
       Moje marzenie to totalne zreformowanie systemu szkolenia młodzieży w naszym klubie + wyszukiwanie właśnie takich młodych perełek w całej europie i zapewnianie im szkoły z internatem oraz
       Czytaj całość
       stypendium w Kielcach i przygotowywanie do gry w pierwszym zespole pod opieką emerytów tj. niedługo szmal czy zorman. Piękna sprawa. W kielcach jest młodzież, lecz jeśli ktoś podpisał z nim kontrakt to znaczy, że nie ma obecnie w klubie młodzieżowca z aż takimi możliwościami.
       • Cameleon Zgłoś komentarz
        Bwrt woli 34 latkow w skladzie a tak na marginesie w Kielcach nie ma młodzieży ??? Miasto sie wyludnilo i uciekli wszyscy do Warszawy sloiko hahahh
        • jaco65 Zgłoś komentarz
         Na bałkańskich stronach piszą, że to jeden z najbardziej utalentowanych młodych graczy w Europie. Jeśli faktycznie ma talent to Talant zrobi z niego gracza klasy światowej. W sumie jeśli
         Czytaj całość
         był powołany do kadry U21 w wieku... 16 lat to znaczy, że coś tam potrafi. Na pewno jest to inwestycja, ale jak to mówią kto nie inwestuje ten nie zyskuje.
         • fan4fun Zgłoś komentarz
          o to byloby potwierdzenie rozsadnej polityki budowania skladu. Serce sie raduje kiedy czyta sie na czarnogorskich stronach w jak dobrym swietle przedstawiany jest nasz klub, a mlody rozplywa sie
          Czytaj całość
          nad organizacja oraz w warunkami di treningow panujacymi w Kielcach. Ten transfer pokazuje, ze Bert mysli dlugofalowo i nie zlozy szybko broni. Swietna wiadomosc.
          • ISKRA ZGASŁA Zgłoś komentarz
           Dani X siema laska :D
           • fan4fun Zgłoś komentarz
            Wypada sie tylko cieszyc z takiego transferu. Bertus od kilku lat powtarza, ze wzorem dla budowania klubu jest dla niego thw kiel, oczywiscie przede wszystkim jesli chodzi o model organizacyjny
            Czytaj całość
            klubu tj. Klub stu itp. Ale rowniez o sklad personalny. Po cichu liczylem na transfer jakiegos mlodego grajka bo tylk
            • skupa Zgłoś komentarz
             Ktoś się pytał gdzie są młodzi i zdolni z Polski... Ja zwróciłabym uwagę na Bartosza Kowalczyka z SMS'u. 96 rocznik i dużo zdobyczy bramkowych ma na swoim koncie, chociaż wiadomo że
             Czytaj całość
             nie tylko bramki świadczą o zawodniku. Chłopak gra bodajże na środku, na pewno jest wyróżniającą postacią w drużynie z SMS'u.
             • EQ Iskra Zgłoś komentarz
              Panowie ( i Panie) Vujovicia widziałem na żywo w dwóch meczach w latach 2013 i 2014. Wtedy już chłopak mi się podobał, ale nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że tak wcześnie ktoś
              Czytaj całość
              się o niego upomni, a zwłaszcza Iskra. Obecnie jest to zaledwie junior, i przez najbliższe 2-3 sezony na pewno nie będziemy z niego mieli żadnego pożytku. Albo zostanie wypożyczony, albo będzie grał w rezerwach a trenował z pierwszym zespołem. Od lat mój zespół takich praktyk nie stosował, i myślę, że jest to decyzja i wola Talanta. Widać widzi w tym chłopaku ogromny potencjał. Odnośnie zarzutów Wiślaków, że śmiejemy się z ich transferów: Panowie, wy kupujecie zawodników do gry w pierwszym zespole, i szczerze mówiąc do tej pory jedyny zabawny dla mnie transfer to był Pusica. Zarówno Racotea, Zelenović jak i Daszek byli potencjalnymi wzmocnieniami i szacun, że tak wypalili. Ten chłopaszek to jest jeszcze dzieciak, i usłyszymy o nim za 3-4-5 lat. Ciekawe czy w kontekście gry w Kielcach czy transferu do Barcy, Kiel itp. pożyjemy zobaczymy.
              Zobacz więcej komentarzy (50)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×