Sądeczanki zostają w pierwszej lidze - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - Sparta Oborniki

Passę trzech przegranych meczów przełamały szczypiornistki Dwójki Profil Nowy Sącz. Podopieczne Włodzimierza Strzelca, we własnej, hali pokonały Spartę Oborniki.

Ku ogólnemu zaskoczeniu spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które w 5. minucie po bramce Anny Żołyniak prowadziły 5:2. Sądeczanki nie załamały się słabym początkiem i szybko wzięły się do odrabiania strat. Początkowo szło im to bardzo mozolnie, ale w końcu, po rzucie karnym wykorzystanym przez Marzenę Cempę, dopięły swego (wynik 8:8). Chwilę po wyrównaniu, z siedmiu metrów nie trafiła Urszula Filoda. Ten moment można nazwać przełomowym dla całego spotkania, bowiem właśnie wtedy szczypiornistki z Nowego Sącza zaczęły dominować na parkiecie. Efektem tego było zbudowanie przewagi, która po 30. minutach wyniosła dwie bramki (wynik 13:11).

[ad=rectangle]

Pierwsze osiem minut drugiej połowy to popis gry piłkarek Dwójki Profil. Najlepiej świadczy o tym fakt, że wygrały je one 6:0(!). Dopiero po upływie tego czasu zawodniczki z Obornik zdobyły gola, a jego autorką była Anna Żołyniak. Jednak był to tzw. łabędzi śpiew, bowiem podopieczne Włodzimierza Strzelca nadal powiększały swoją przewagę. W kulminacyjnym momencie, głownie za sprawą goli Barbary Kawy, wyniosła 14 bramek (wynik 27:13). Tak wysokie prowadzenie spowodowało, że trener klubu z miasta nad Dunajcem wpuścił na parkiet zawodniczki rezerwowe. Spisały się one nieco gorzej, dzięki czemu przyjezdne zmniejszyły straty do 9 bramek. Jednak na więcej nie było ich stać i mecz zakończył się wygraną gospodyń, 30:21.

Dzięki zdobyciu dwóch punktów szczypiornistki zapewniły sobie utrzymanie na zapleczu PGNiG Superligi Kobiet. Z kolei zawodniczki z wielkopolski nadal muszą walczyć, by w przyszłym sezonie nie występować w drugiej lidze.

Bohaterkami spotkania po raz kolejny został duet Marzena Cempa & Dominika Kamieniarz. Rozgrywająca sądeckiego klubu zdobyła 10 bramek, czym znacząco przyczyniła się do zdobycia dwóch punktów. Natomiast 23-latka świetnie spisywała się w bramce, broniąc nawet w sytuacjach, które zdawałby się być pewnymi trafieniami.

Dwójka Profil Nowy Sącz - Sparta Oborniki 30:21 (13:11)

Dwójka Profil: Kamieniarz, M. Błaszczyk, Czop - Kawa 5, Cempa 10 (2/2), Bodziony, Sroka 4, Kulig 3, Prechitko 1, Olejarczyk 4, Kamińska 3, Fecko, Waligóra, Solodovnyk, A. Błaszczyk. Kary: 12 min. (Kawa - 4 min., Cempa, Sroka, Olejarczyk, Solodovnyk - 2 min.). Karne: 2/2.

Sparta: Niezgodzka - Filoda 5, Niedzielska 3, Łakomy 2, Wasiak 2, Żołyniak 2, Gładecka 5, Racka, Zwolińska, Kaszkowiak, Durka 2. Kary: 6 min. (Filoda - 4 min., Kaszkowiak - 2 min.). Karne: 0/2.

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów) i Agnieszka Zaucha (Zawiercie).

Widzów: 50 (za protokołem).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty