Siedem nowych twarzy na treningach PGE Stali Mielec

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Siedmiu nowych zawodników wzięło udział w pierwszych treningach PGE Stali Mielec w okresie przygotowawczym. Do składu drużyny Tadeusza Jednoroga dołączy z pewnością trzech z nich.

Mielecka drużyna przygotowania do nadchodzącego sezonu PGNiG Superligi rozpoczęła w środę. W premierowych zajęciach uczestniczyło łącznie osiemnastu graczy. Jedenastu z nich w poprzednim roku występowało w Mielcu, pozostała siódemka znalazła się w klubie na testach lub zaproszona została na treningi z zespołu juniorów. [ad=rectangle] - Pierwsze zajęcia przebiegały przede wszystkim pod kątem sprawdzianów. Musimy stworzyć bazę, o którą będziemy mogli się oprzeć. W obecnym okresie podstawą są siła i wytrzymałość - podkreślał trener Tadeusz Jednoróg.

Do Mielca na okres przygotowawczy zajechali m.in. były zawodnik Gwardii Opole Jakub Kłoda oraz reprezentanci Polski juniorów - Wiktor Kawka oraz Michał Wypych. Ta trójka, jak zapewnił wiceprezes klubu Zygmunt Szklarz, pozostanie w klubie.

Kłoda w minionych sezonie występował w dwóch klubach - rozgrywki rozpoczął w Opolu, z którego później wypożyczony został do ŚKPR-u Świdnica. Lewy rozgrywający (przed laty grywał też na prawej połówce) rozegrał łącznie 15 spotkań, zdobywając w nich 30 bramek. W PGE Stali odpowiedzialny będzie jednak przede wszystkim za defensywę.

Mocno liczę na Kubę i na to, że będzie tym zawodnikiem, który udźwignie ciężar gry w obronie. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężkie zadanie, ale będziemy próbować - dodaje Jednoróg, który zna Kłodę ze wspólnej pracy w Opolu.

Kłoda występował już w PGNiG Superlidze w barwach Gwardii
Kłoda występował już w PGNiG Superlidze w barwach Gwardii

Wypych i Kawka mają z kolei po 19 lat. Pierwszy z nich jest nominalnym obrotowym (na tej pozycji grał w reprezentacji Polski juniorów), ale w minionym sezonie występował głównie na rozegraniu, w barwach II-ligowej Politechniki Anilany Łódź zdobywając 133 bramki w 24 meczach. Kawka natomiast był zawodnikiem SMS-u ZPRP Gdańsk (24 mecze i 63 trafienia).

Na treningach mieleckiego zespołu zjawili się również dwaj inni gracze z gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Michał i Piotr Gasinowie, którzy są wychowankami Stali. Do udziału w zajęciach zaproszeniu zostali również juniorzy mieleckiego klubu Jakub Ćwięka i Kacper Fijał. - To młodzi chłopcy, którzy będą się z nami szkolić i trenować - wyjaśnia Jednoróg.

Działacze mieleckiego klubu nadal prowadzą rozmowy z kolejnymi graczami, którzy mieliby wzmocnić szeregi PGE Stali. Klub przede wszystkim poszukuje leworęcznego zawodnika na prawe rozegranie.

Źródło artykułu: