Ślązaczki lepsze w starciu beniaminków. Dwie liderki MTS-u Kwidzyn to za mało

W sobotę w Kwidzynie doszło do stracia beniaminków I ligi kobiet. Miejscowy MTS przegrał z MTS-em Żory 21:24. Aż 16 bramek dla gospodyń zdobyły dwie zawodniczki.

Michał Gałęzewski

Do sobotniego spotkania oba zespoły debiutujące w tym sezonie w rozgrywkach I ligi kobiet miały na swoim koncie komplet porażek. Drużyny z Kwidzyna i z Żor ambitnie podeszły do sobotniego meczu. Co prawda początek należał do zespołu gości, jednak w końcu MTS Kwidzyn zaczął przeważać.

Skuteczna z gry była Malwina Hartman, a "swoje" z karnych dorzuciła Justyna Świerczek. Po trafieniu tej drugiej, w 22. minucie MTS Kwidzyn prowadził 8:5. Później jednak do głosu doszedł zespół ze Śląska. Po bramce Małgorzaty Olfans na trzy minuty przed końcem żorzanki doprowadziły do remisu 9:9. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 11:11.

Po zmianie stron przez długi czas królowała obrona. W ciągu 13. minut obie drużyny rzuciły łącznie siedem bramek. Wówczas po trafieniu Dominiki Pakalskiej było 15:14 dla kwidzynianek. Później jednak zaczęły przeważać podopieczne Bartłomieja Dudy. Po bramce Aleksandry Adamczewskiej prowadziły 21:17.

Pod koniec spotkania w zespole prowadzonym przez Edytę Majdzińską niezwykle skuteczna była Justyna Świeczek. W ciągu siedmiu minut pokonała bramkarkę rywalek aż pięć razy. Nie miała jednak w ofensywie wsparcia ze strony reszty drużyny i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 21:24.

MTS Kwidzyn - MTS Żory 21:24 (11:11)

MTS Kwidzyn: Warywoda, Bielak, Winiewska - Świerczek 9, Hartman 7, Pękala 1, Gędłek 1, Szynkaruk 1, Siuda 1, Pakalska 1 oraz Podgórska, Loba, Zawalich, Rybska, Pożoga.