KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Reprezentacja Danii złamała polskie prawo! Będą konsekwencje?

Przebywająca na EHF Euro 2016 w Polsce reprezentacja Danii złamała polskie prawo, a konkretnie Ustawę z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych. Sprawą zajął się Urząd Celny w Gdańsku.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Od czasu wejścia w życie tego aktu prawnego wiele firm musiało zrezygnować ze sponsoringu klubów sportowych, czy też z reklamowania się w telewizji, czy w internecie.

Ze względu na to, że Duńczycy grają na mistrzostwach odbywających się w naszym kraju i obowiązuje ich polskie prawo, sprawą zajęły się właściwe ograny. - Urząd Celny w Gdańsku podjął czynności, które mają na celu wyjaśnienie kwestii prezentowania treści zabronionych umieszczonych na strojach reprezentacji Danii podczas meczu Dania - Rosja w ramach turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej 2016 - powiedział mł. asp. Marcin Daczko, rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni.

- Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy o grach hazardowych, dopuszcza się informowanie o sponsorowaniu przez podmiot prowadzący działalność wyłącznie w zakresie przyjmowania zakładów wzajemnych albo tę działalność łącznie z inną działalnością nie podlegającą ograniczeniom w zakresie reklamy, promocji lub informowania o sponsorowaniu - wyłącznie przez prezentowanie informacji zawierającej nazwę lub inne oznaczenie indywidualizujące sponsora. Możliwość taka dotyczy wyłącznie podmiotów posiadających zezwolenie wydane przez Ministra Finansów na przyjmowanie zakładów wzajemnych. Spółka, której nazwa umieszczona jest na strojach duńskich sportowców nie posiada tego rodzaju zezwolenia - dodał Marcin Daczko.

Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. - W tym przypadku rozpowszechnianie tego rodzaju treści na terytorium Polski jest zabronione. Kwestia pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które dopuściły się czynu zabronionego zostanie wyjaśniona w wyniku prowadzonego postępowania - zakończył rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni w rozmowie z WP SportoweFakty.

Co ciekawe Duńczycy w identycznych spodenkach zagrali również w drugim spotkaniu z Czarnogórą. W środę o godzinie 20:00 zmierzą się z Węgrami. Aktualni wicemistrzowie Europy mają już pewny awans do kolejnej rundy EHF Euro 2016. Następne mecze rozegrają we Wrocławiu.

Polska - Francja. Trener "Trójkolorowych": Mam nadzieję, że się spotkamy w finale
Źródło: Agencja TVN/x-news
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (21)
 • stanino Zgłoś komentarz
  Poczas imprez rangi ME ,MŚ nie obowiązuja polskie przepisy tylko przepisy federacji danej dyscypliny.Polska udostepnia tylko swoje stadiony czy hale i obiekty sportowe.W tym momencie
  Czytaj całość
  niezyciowe przepisy polskiego ,głupiego ,prawa sa na czas trwanie imprezy zawieszone.Jeszcze wiecej głupich przepisów ,wydawanych przez głupawych polityków a niedługo nikt nam nie da zadnej imprezy sportowej.
  • Grzegorz Grzela Zgłoś komentarz
   Sprzedam 4 bilety na 27.01.2016 r. w kraków arena tj. na dzień meczowy w którym m.in zagra POLSKA z CHORWACJĄ !!! tel. 723192168
   • Rent Bit Car Car Zgłoś komentarz
    wstyd nie maja co nasi robic, moze jeszcze komus zaszkodzic, rywalom
    • żarłacz Zgłoś komentarz
     Jak wejdą do finału z Polską, to trzeba będzie ich pozamykać na 48 i śluz.
     • Mateusz Skarbek Zgłoś komentarz
      no i dobrze, jakby się większość ludzi odważyła to musieliby zmienić głupie przepisy, a tak każdy się słucha idiotów.
      • Marcin More Zgłoś komentarz
       Gdyby reprezentanci Polski będący w Danii złamali prawo to duńska policja i służby nie miałyby dla nich litości ! Jestem pewien, że kosztowałoby to sporo $$$ więc ... nie ma co
       Czytaj całość
       żałować Duńczyków ! Nieznajomość prawa kosztuje - o czym Duńczycy powinni się przekonać !
       • Nyctereutes Zgłoś komentarz
        Jak złamali prawo to teraz niech za to płacą. Proste. Jak ja pojadę do Arabii Saudyjskiej i napiję się piwa, to mnie w najlepszym razie deportacja czeka. I nikt by nie płakał za tym. A
        Czytaj całość
        poza tym to Europa jest taka "sprawiedliwa" jak np. w stosunku do pamiętnego 6:1 i "prawo jest prawem, zasady zasadami! Walkower!", to nie powinni nawet protestować.
        • Modafi Zgłoś komentarz
         Tak jak swego czasu PO w nocy glosowało nad prywatyzacją lasów państwowych ?
         • Modafi Zgłoś komentarz
          A co sapiecie teraz do PISu ? Przecież to PO wprowadziło taką właśnie cudowną ustawę. @szurszacz: Czy Ty wiesz o czym piszesz ? No chyba, że newsKWIK razem z Petru już Ci do końca
          Czytaj całość
          mózg wyprali.
          • Gaizka Zgłoś komentarz
           Niezorientowani widać. Myśleli, że jeszcze trwa platfusowe bezprawie.
           • piotruspan661 Zgłoś komentarz
            I co ? I co ? I co teraz ? Wystąpimy na znak protestu z Unii Europejskiej i nałożymy na Danię dotkliwe sankcje ?
            • to jo Zgłoś komentarz
             A czy urząd celny sprawdził napisy na majtach????? Może jeszcze jakaś inna reprezentacja dokonała równie bezczelnego przestępstwa na terytorium RzeczyPISpolitej Polskiej??????
             • Chris Heller Zgłoś komentarz
              no niesamowite ukamieniować
              Zobacz więcej komentarzy (3)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×