KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Andrzej Kraśnicki: Wybór nowego trenera reprezentacji musi być transparentny

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki wyjaśnił w jaki sposób będzie wyglądał wybór nowego trenera reprezentacji Polski. Ostateczna decyzja zapadnie w sobotę.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

WP SportoweFakty: Lada moment poznamy nowego trenera reprezentacji Polski. Czy zaskoczyła was liczba kandydatów?

Andrzej Kraśnicki: Została powołana komisja. Trenerzy, którzy mają ambicję kierowania reprezentacją mogli wyrazić swoją opinię w konkursie i wziąć w nim udział. Zostały jasno określone kryteria, które będą decydować o wyborze. Jako prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce zapoznam się z wynikami pracy specjalnie powołanej w tym celu komisji konkursowej, w której wzięli udział specjaliści i znakomici szkoleniowcy, a także przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki. Chcemy, by wybór był transparentny. W piątek poznamy decyzję komisji i w sobotę na posiedzeniu zarządu wybierzemy trenera reprezentacji.

Po piątkowej decyzji w grze pozostanie już tylko dwóch szkoleniowców?

- Takie były wymogi regulaminu i właśnie wtedy podamy dwa nazwiska opinii publicznej. Komisja konkursowa została powołana właśnie po to, by realizować przyjęte procedury. Nie spodziewam wybrania innego kandydata niż jednego z dwóch rekomendowanych przez komisję. Jest taka ewentualność, że nie dokonamy żadnego wyboru, ale tego się nie spodziewam.

Czy pan ma swojego faworyta?

- Muszę być w tym momencie bardzo ostrożny z wypowiedziami. Osobiście mam swojego faworyta, ale jego nazwisko podam w sobotę.

Czy jest to Polak, czy obcokrajowiec?

- Powiem tak - jest to najlepszy trener.

Z zagranicy zgłosiło się niewielu trenerów, tylko jeden spoza środowiska polskiej piłki ręcznej. Czy spodziewaliście się tego ze względu na to, że jednym z warunków była znajomość języka polskiego?

- To nie był warunek zasadniczy. Według mnie nie był to po prostu najlepszy okres, bo wielu uznanych trenerów ma swoje kontrakty i nie mogą oni ich przerwać. Wymaga to zgody dotychczasowego pracodawcy. Była to jedna z przyczyn.
W sobotę Andrzej Kraśnicki poda nazwisko nowego trenera reprezentacji W sobotę Andrzej Kraśnicki poda nazwisko nowego trenera reprezentacji
Faworytami są szkoleniowcy pracujący w klubach. Czy łączenie funkcji trenera reprezentacji i klubu jest optymalne?

- Według mnie w sytuacji w jakiej się znaleźliśmy jest to element, którego nie da się uniknąć. W przyszłości będziemy dążyli do tego, by trener pracował tylko w reprezentacji.

Czy jest możliwość, że od razu zostanie wskazany duet trenerski?

- O wszystkim będzie decydował pierwszy trener. To jest zasada. Jak przekazujemy mu prowadzenie reprezentacji, to będzie mógł podjąć decyzję kto będzie jego asystentem.

Czy będziecie mu coś sugerować?

- Przekażemy opinię jaką mamy w tej kwestii, ale wybór będzie należał do niego.

Kto zostanie trenerem reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (15)
 • losmarcos Zgłoś komentarz
  O jakich 8 tys. PLN piszecie - była kiedyś w jakimś artykule wzmianka o tym że to Ministerstwo Sportu dołoży powtarzam dołoży do pensji trenera kadry 8 tys. PLN - a po kilku artykułach
  Czytaj całość
  i setkach komentarzy zrobiło się tak że to niby ma być wynagrodzenie dla trenera. Co do trenera się wypowiem - jak już nie jedna osoba pisała - uważam że Dujszebajew byłby strzałem w dziesiątkę a jak już niżej ktoś tu pisał na jego prawą rękę widziałbym Lijewskiego.
  • krzys pawlak Zgłoś komentarz
   Od kilku tygodni mówiono o Przybeckim że zostanie i zobaczymy czy te plotki się sprawdzą
   • handball Wybrzeże Zgłoś komentarz
    Miałem nadzieje, że w końcu będziemy mieli trenera, który poświęci się w 100% kadrze. Inna sytuacja nie ma sensu i większych szans na powodzenie, bo maks za półtora roku nastąpi
    Czytaj całość
    wypalenie i co niektórzy znowu nie będą mogli na siebie patrzeć ... Liczyłem, że w związku posłuchają Bogdana Wenty, który bogaty o to doświadczenie odradzał wyboru trenera, który pracuje w klubie z naszej ligi. Uważam, że on najlepiej wie o czym mówi! No ale kto wie może tak będzie, że trener Dujszebajev zrezygnuje z posady w Kielcach i skupi się w 100% na kadrze, koordynowaniu kadry B, grup młodzieżowych i tym wszystkim, co przewiduje kontrakt? Poczekajmy jeszcze trochę na oficjalne info.
    • wawiak Zgłoś komentarz
     Chciało by się krzyknąć : Prezesie idź na całość, idź na całość. Jednego nie tak dawno Prezes Kraśnicki wybrał. Oby nie było powtórki. Nadal nie wiemy którzy kandydaci
     Czytaj całość
     spełniają warunki postawione przez ZPRP. Kolejny raz poinformuje się nas o jedynie słusznym wyborze i tyle. Jedyna pociecha, że na razie tylko do października.
     • handball Wybrzeże Zgłoś komentarz
      Przed chwilą komentujący mecz Kristianstad-Barcelona pan redaktor Sikora zakomunikował, że duet trenerski jest już znany (na razie nieoficjalnie) i będą to Dujszebajev i Lijewski! Czyli
      Czytaj całość
      Piotr Przybecki pewnie zostanie trenerem Wisły!
      • Marco Polo Zgłoś komentarz
       Znajomość języka to tylko jeden z powodów będący barierą dla obcokrajowców . Drugi to wynagrodzenie 8 tys zł. Taką sumę ktoś wcześniej podał. Jakby jakiś z zagranicy bardzo dobry
       Czytaj całość
       trener (cudem) znał język polski, to na pewno wynagrodzenie powinno go zniechęcić w walce o posadę.
       • Wiślak Zgłoś komentarz
        No proszę Pan prezes wreszcie przestanie siedzieć na dwóch stołkach jednocześnie?! Bardzo dobra wiadomość dla polskiej piłki ręcznej. Czekamy na rozwój wypadków. Nie wierze,ze
        Czytaj całość
        nie znalazł się na całym świecie uznany trener,który chciałby poprowadzić taka reprezentację jak nasza. Absolutna bzdura! Jestem pewien,że zapis o języku polskim zamknął drogę obcokrajowcom. Bo jak niby mamy uwierzyć w złożone aplikacje akurat przez 1 faworyzowanego trenera z Kielc (znającego j.polski) i 11 Polaków,z których kilku faktycznie bez odpowiednich kwalifikacji.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×