Orlen Wisła II - Real Astromal: Gospodarze utrzymali prowadzenie

Orlen Wisła II Płock prowadziła na pięć minut przed końcem z Realem Astromal Leszno różnicą sześciu bramek w zaległym meczu grupy A I ligi. Ostatecznie młodzi Nafciarze pokonali wyżej notowanego rywala 28:26.

Michał Gałęzewski

Mecz odbył się w środę, gdyż część zawodników Orlenu Wisły II Płock w znakomitym stylu w weekend awansowało do finału mistrzostw Polski juniorów. Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. Po trafieniu Huberta Szkudelskiego, w 6. minucie spotkania był remis 3:3.

Później jednak dobrze zaczęła grać Orlen Wisła II. Podopieczni Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego zaczęli przeważać i gdy do leszczyńskej bramki trafił Bartosz Wojdak, wyszli na prowadzenie 8:5. Do końca pierwszej połowy grali pewnie i jeszcze na trzy minuty przed jej końcem prowadzili 14:10.

Kolejne trzy bramki rzucili jednak zawodnicy Realu Astromal, u których brylował Marcin Giernas. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie rezultatem 15:13. Po zmianie stron ponownie bardzo dobrze zaczął grać zespół z Płocka. Gdy bramkę rzucił Michał Lemaniak, prowadzili już 19:14.

Przewaga płocczan wzrosła już nawet do sześciu bramek i mieli ją jeszcze na pięć minut przed końcem. W ostatniej fazie spotkania znakomicie grali jednak Giernas i Dawid Wesołek. Wykorzystali oni rozluźnienie Orlenu Wisły II, jednak na odrobienie całej straty było za późno.

Mecz w Płocku zakończył się ostatecznie rezultatem 28:26. Dzięki temu po 18. kolejce Orlen Wisła II plasuje się na 9. miejscu i ma trzy punkty przewagi nad miejscem barażowym. Real Astromal stracił natomiast dystans do ligowej czołówki i ma już tylko teoretyczne szanse na ligowe podium.

Orlen Wisła II Płock - Real Astromal Leszno 28:26 (15:13)

Orlen Wisła II: Wiśniewski, Rybicki - Lemaniak 8, Adamski 7, Zaremba 5, Starzyński 3, Wojdak 2, Janiszewski 2, Rupp 1 oraz Bronowski, Goliszewski, Moryń, Miedziński