SMS ZPRP - MKS AZS UMCS: Zabójcza końcówka licealistek

SMS ZPRP Płock jeszcze w 49. minucie remisował z MKS-em AZS UMCS Lublin. W samej końcówce licealistki zdołały jednak wykorzystać błędy zespołu gości i ostatecznie wygrały aż 30:23.

Michał Gałęzewski

Biorąc pod uwagę ostatnie spotkania faworytkami były szczypiornistki SMS-u ZPRP Płock, które bardzo dobrze grały od początku meczu. Gdy w 13. minucie trafiła najskuteczniejsza zawodniczka spotkania - Natalia Nosek, gospodynie prowadziły już 7:4. Później jednak do głosu doszły lublinianki.

W ciągu dziewięciu minut MKS AZS UMCS stracił zaledwie jedną bramkę. Lublinianki w tym czasie pokazały bardzo dobrą grę w ataku. Skuteczna była Patrycja Szyszkowska, a po trafieniu Jagody Lasek, na siedem minut przed przerwą było 8:11.

Do końca pierwszej części spotkania SMS ZPRP Płock starał się odrobić straty. Przed przerwą licealistkom to się nie udało, ale w drugiej połowie podopieczne Marka Jagodzińskiego w końcu najpierw rzuciły bramkę na 14:14, a następnie wyszły na minimalne prowadzenie.

MKS AZS UMCS się jednak nie poddawał. Skuteczna była Agnieszka Blaszka i po jej trafieniu w 49. minucie widniał rezultat 21:21. Można się było spodziewać zaciętej walki o punkty do samego końca, jednak spotkanie ostatecznie potoczyło się inaczej.

Lublinianki po stracie kilku bramek zaczęły grać za szybko i popełniały proste błędy, co drużyna z Płocka bezlitośnie wykorzystała. Gospodynie do końca budowały przewagę i ostatecznie wygrały 30:23. - Mecz był ciągle na styku i szkoda końcówki, w której rzuciłyśmy tylko dwie bramki. Zabrakło koncentracji i siły, bo na mecz nie mogły pojechać Weronika Zarzycka i Dorota Pękalska. Z dobrej strony zaprezentowała się Agnieszka Blaszka, która była naszą liderką. Liga się zaczyna na nowo i walczymy dalej - powiedziała Monika Nóżka, kapitan lublinianek.

SMS ZPRP Płock - MKS AZS UMCS Lublin 30:23 (13:14)

SMS ZPRP: Kuszka, Olejniczak - Nosek 9, Rosiak 7, Gajewska 4, Szczechowicz 3, Lipok 3, Roguska 3, Bałdyga 2, Cygan Klaudia 1, Maciejewska 1 oraz Cygan Katarzyna, Grabińska, Papierzyńska, Piwowarczyk.