Ćwierćfinal nie dla Lublina - relacja z meczu SPR Asseco BS Lublin - Byasen HE Trondheim

Lublinianki tydzień temu w Norwegii przegrały 24:26 i aby myśleć o awansie w Kozim Grodzie musiały wygrać przynajmniej trzema bramka. Niestety znowu lepszy okazał się zespół Byasenu HE Trondheim, który ponownie wygrał 26:24.

Maciej Firlej

Wynik spotkania otworzyła Monika Marzec, która świetnie wykorzystała podanie Izabeli Puchacz i pewnie pokonała Kari Grimsbo. Jednak podopieczne Edwarda Jankowskiego nie cieszyły się długo z prowadzenia, ponieważ szybko wyrównała obrotowa wicemistrzyń Świata, Malm Frafjord. Kolejną bramkę zdobyła najskuteczniejsza w meczu przed tygodniem, Ewa Damięcka i w 4. miniucie było 2:1 dla drużyny z Lublina. Jednak kolejne cztery trafienia zaliczył Byasen i po dziesięciu minutach gry na tablicy widniał wynik 5:2 dla przyjezdnych ze Skandynawii. Edward Jankowski nie czekał dłużej i poprosił o czas. Przyniosło to zamierzony skutek bo po kwadransie gry było już 7:7, a w bramce świetnie spisywała się Magdalena Chemicz. Od tego momentu trwała wyrównana gra. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:12. Ostatnią bramkę, na cztery sekundy przed upływem trzydziestu minut rzuciła Malm Frafjord.

Drugą część spotkania świetnie rozpoczęły gospodynie. W 35. minucie po dwóch bramkach Kristiny Reprelewskiej oraz jednej Doroty Malczewskiej było 15:13. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania lublinianki prowadziły czteroma bramkami i wydawało się, że to mistrzynie Polski awansują do ćwierćfinału Pucharu EHF. Jednak Norweżki świetnie zagrały następne pięć minut, zdobywając aż siedem bramek. Od tego momentu podopieczne Geira Oustorpa przejęły inicjatywę i zwyciężyły 26:24, zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej rundy rozgrywek europejskich.

Na słowa uznania zasługują kibice, którzy do ostatniego miejsca zapełnili halę Globus w Lublinie i przez całe spotkanie dopingowali SPR. Należy mieć tylko nadzieję, że taka frekwencja będzie miała miejsce częściej.

SPR Asseco BS Lublin - Byasen HE Trondheim 24:26 (12:12)