Kwidzynianin lepszy na finiszu. Paweł Kiepulski zawodnikiem 9. kolejki PGNiG Superligi wg czytelników WP SportoweFakty

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Paweł Kiepulski dosłownie o włos pokonał Tomasza Gębalę w głosowaniu czytelników WP SportoweFakty na najlepszego zawodnika 9. kolejki PGNiG Superligi.

Kwidzynianie regularnie zgarniają wyróżnienia dla najlepszych graczy kolejki. Po Adrianie Nogowskim i Macieju Pilitowskim przyszedł czas na Pawła Kiepulskiego. Bramkarz, wybrany już zawodnikiem września przez czytelników WP SportoweFakty, okazał się też zwycięzcą głosowania po 9. kolejce PGNiG Superligi.

Golkiper MMTS-u Kwidzyn przyczynił się do zwycięstwa 25:24 nad swoim macierzystym klubem, Zagłębiem Lubin. Do samego końca w rywalizacji liczył się Tomasz Gębala. Reprezentant Polski prowadził nawet w głosowaniu, ale ostatecznie okazał się gorszy od Kiepulskiego o 2 proc. Lewy rozgrywający znakomicie spisał się w roli zastępcy Dana-Emila Racotea i rozstrzelał Sandra Spa Pogoń Szczecin (sześć bramek).

Czytelnicy docenili też wyczyn Pawła Wilka. Skrzydłowy SPR Stali Mielec wyrównał rekord sezonu Arkadiusza Miszki i rzucił Wybrzeżu Gdańsk 12 bramek. Blisko podium także Przemysław Krajewski i Łukasz Rogulski z 12 proc. głosów.

Głosowanie na najlepszego zawodnika 9. kolejki Superligi wg czytelników WP SportoweFakty: 

MiejsceZawodnikKlubGłosy
1.Paweł KiepulskiMMTS Kwidzyn25 proc.
2.Tomasz GębalaOrlen Wisła Płock23 proc.
3.Paweł WilkSPR Stal Mielec15 proc.
4.Przemysław KrajewskiKS Azoty Puławy12 proc.
4.Łukasz RogulskiWybrzeże Gdańsk12 proc.
6.Paweł PaczkowskiVive Tauron Kielce10 proc.
7.Dawid PrzysiekZagłębie Lubin3 proc.

ZOBACZ WIDEO Nowiński: ten styl biało-czerwonych... Jestem zaskoczony (źródło: TVP SA)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: