Nielba - Orlen Wisła II. Bezcenne zwycięstwo gospodarzy po spotkaniu pełnym kar

Rzadko spotykanych emocji dostarczył pierwszoligowy pojedynek 22. kolejki w grupie A. Nielba wygrała, ale wyszarpała zwycięstwo (32:29) ani razu nie ukaranej przez sędziów Orlen Wiśle II Płock. Gospodarze awansowali na piąte miejsce w grupie.

Cezary Kucharski
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska

Spotkanie rozpoczęło się od falowych ataków Nielby. Bardzo szybko osiągnęli trzybramkową przewagę po dwóch celnych rzutach Dariusza Widzińskiego i jednym Bartosza Biniewskiego. Radość kibiców nie trwała długo, ponieważ Wisła zaczęła systematycznie odrabiać straty. W dwunastej minucie był już remis. Drużyny rzuciły zaledwie po pięć bramek.

Osiem minut później goście po raz pierwszy objęli prowadzenie po rzucie Karola Kisiela. Przez chwilę trwała wyrównana walka, a przeciwnicy trafiali na przemian. W końcówce pierwszej połowy rezerwy "Nafciarzy" odskoczyły wągrowczanom na dwa punkty. Ostatnią bramkę dla Nielby rzucił Dariusz Widziński, zmniejszając prowadzenie przyjezdnych. Ten zawodnik w tej części gry pokonał bramkarza rywali czterokrotnie. Dla Wisły sześć bramek (cztery z karnych) rzucił do przerwy Filip Koper.

Drugą odsłonę Nielba rozpoczęła podobnie jak pierwszą. W ciągu czterech minut odrobiła dwubramkową stratę i objęła prowadzenie różnicą trzech celnych trafień. Wągrowczanie grali bardzo skutecznie w ataku i systematycznie oddalali się od Wisły. Doskonale radził sobie Dawid Pietrzkiewicz, który w tej części gry rzucił siedem bramek. On i Bartosz Biniewski wykazali się w tym pojedynku 90 procentową skutecznością. Pięć bramek zdobył Patryk Skrzypczak. W drużynie z Płocka skuteczny był Miłosz Rupp, który celnie trafiał głownie z rzutów karnych.

Sędziowie podyktowali w tym meczu dziesięć rzutów karnych, ale wszystkie na korzyść Wisły. Płocczanie wykorzystali siedem i to mogło zadecydować o ich porażce. Do tego, młodym Nafciarzom nie pomogło 16 minut kar dla rywali. Arbitrzy ani razu nie odesłali na ławkę zawodników z Płocka. Goście przegrali 29:33.

Nielba zdobyła komplet punktów i wróciła na piąte miejsce w tabeli. Żółto-czarni mają punkt przewagi nad Realem Astromalem Leszno, który przegrał pojedynek z Warmią Traveland Olsztyn. Warmia zajmuje czwartą lokatę z trzema oczkami przewagi nad wągrowczanami.