Kram Start - MKS Selgros. Lublinianki po 23 latach poza podium mistrzostw Polski! Brąz dla elblążanek

W spotkaniu 32. kolejki PGNiG Superligi Kobiet (grupa mistrzowska), Kram Start Elbląg zremisował 26:26 z MKS-em Selgrosem Lublin i sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski 2016/2017.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA
Środkowy pojedynek był starciem o brązowy krążek mistrzostw kraju. W lepszej sytuacji przed konfrontacją były szczypiornistki z Elbląga, które o punkt wyprzedzały lublinianki i wystarczał im remis, aby zrealizować swój cel. Natomiast MKS potrzebował zwycięstwa, żeby nie zakończyć sezonu poza podium po raz pierwszy od 23 lat.

Gospodynie od pierwszego gwizdka rzuciły się do frontalnych ataków i w ósmej minucie wyszły na prowadzenie 7:3. Świetnie w elbląskiej bramce poczynała sobie Sołomija Sziwierska, zaś w ataku trudna do zatrzymania była Sylwia Lisewska.

Z czasem z letargu przebudziły się przyjezdne, którym sygnał do ataku dała Dagmara Nocuń. Swoje trzy grosze dorzuciła rozgrywająca Marta Gęga i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 7:7.

Taki obrót spraw nie podłamał Startu, który zaczął przyspieszać i wykorzystywał dobre interwencje świetnie dysponowanej Sziwierskiej. Pewnym punktem swojego zespołu była Ewa Andrzejewska, a I połowa zakończyła się triumfem podopiecznych Andrzeja Niewrzawy 15:11.

Po zmianie stron piłkarki ręczne z Elbląga starały się kontrolować boiskowe wydarzenia i w 40. minucie wygrywały 21:15. Wydawało się, że już nic podczas tych zawodów się nie wydarzy, lecz Selgros Lublin było jeszcze stać na zryw na finiszu rywalizacji.

Swoją drużynę do walki poderwała Aleksandra Rosiak, ale ekipę z Lubelszczyzny było tylko stać na zdobycie punktu (26:26), co w końcowym rozrachunku oznaczało, iż brąz Superligi zdobył Kram Start.

PGNiG Superliga Kobiet, 32. kolejka:

Kram Start Elbląg - MKS Selgros Lublin 26:26 (15:11)

Kram Start Elbląg: Sziwierska, Powaga, Klarkowska - Balsam 5, Hawryszko, Grobelska, Waga 2, Muchocka 2, Jędrzejczyk 2, Gerej, Lisewska 8, Stokłosa 4, Świerżewska, Andrzejewska 3, Szopińska