Liga Mistrzyń: trudny mecz na początek. Vistal jedzie do mistrzyń Danii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: piłkarki ręczne GTPR-u Gdynia
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: piłkarki ręczne GTPR-u Gdynia
zdjęcie autora artykułu

W sobotę swoją przygodę z Ligą Mistrzyń rozpocznie Vistal Gdynia. Zawodniczki, które wygrały w ubiegłym sezonie PGNiG Superligę, czeka niezwykle trudne zadanie, gdyż zmierzą się z Nykobing Falster HK, mistrzyniami Danii.

Swój inauguracyjny mecz zawodniczki prowadzone przez Agnieszkę Truszyńską zagrają z Nykobing Falster HK, mającym siedzibę w mieście liczącym niespełna 20 tysięcy ludzi na wyspie Falster, przy cieśninach duńskich. Klub z Danii do niedawna nie był znany na arenie międzynarodowej, jednak ostatni rok był dla niego niezwykle udany.

Tylko w 2017 roku Nykobing Falster HB został mistrzem Danii, wygrał Superpuchar Danii i awansował do półfinału EHF Cup, po drodze pokonując m.in. Pogoń Balticę Szczecin. Dunki przegrały dopiero w półfinale z SG BBM Bietigheim. W tym sezonie rywalki Vistalu zajmują po 5. kolejce siódme miejsce w tabeli, a najwięcej, bo 20 bramek, rzuciła dla tej drużyny Szwedka Johanna Westberg, która w drużynie gra ze swoją bliźniaczką Emelie. W zespole znajdują się ponadto dwie inne zawodniczki ze Szwecji, Norweżka, Japonka i grupa Dunek, w tym reprezentantki tego kraju: Cecilie Greve, Kristina Kristiansen, Laerke Nolsoe, czy Sarah Iversen. Vistal w ostatnich latach odpadał w pucharach już w pierwszej rundzie. Ten sezon jest szansą dla drużyny mistrzyń Polski, które jednak nie skonsumowały odpowiednio tytułu. Z zespołu odeszło kilka zawodniczek, w tym Monika Kobylińska, a w zamian nie przyszła żadna zawodniczka mająca ogranie w PGNiG Superlidze kobiet. Atutem gdyńskiej drużyny jest z pewnością młodość, a ze wschodzących gwiazd szlifujących swoje talenty w Gdyni znajduje się wiele reprezentantek Polski. Vistal czeka w Danii egzamin dojrzałości i z pewnością gdynianki nie są faworytkami szczególnie, że czystych głów u zawodniczek z pewnością nie powodują informacje dotyczące sponsora tytularnego, który ma olbrzymie długi i złożył do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości. Gdynianki nie należą do faworytek Ligi Mistrzyń i należy mieć świadomość, że każda wygrana będzie ich olbrzymim sukcesem. Drużyna, która w PGNiG Superlidze zajmuje 3. miejsce ma jednak okazję do znakomitej przygody i obycia w europejskich pucharach, co może mieć pozytywny wpływ w przyszłości. Nykobing Falster HK - Vistal Gdynia, 07.10.2017 godz. 14:30

ZOBACZ WIDEO Wielki transfer PGE Vive Kielce. Andreas Wolff jak Manuel Neuer

Źródło artykułu: