I liga mężczyzn: Energa Warmia i MKS Wieluń z wygranymi na koniec roku

W miniony piątek i sobotę rozegrane zostały dwa ostatnie w 2017 roku mecze w rozgrywkach I ligi piłkarzy ręcznych. Zwycięstwa na swoich kontach zapisały OKPR Warmia Energa Olsztyn oraz MKS Wieluń.
Maciej Wojs
Maciej Wojs
Getty Images / Ważna zmiana zasad losowania ME 2020

Olsztyńska drużyna na własnym boisku pokonała niżej notowany MKS Mazur Sierpc, wynik rozstrzygając w drugiej części gry. Do przerwy goście przegrywali jedynie 10:12, ale po zmianie stron Warmia nie pozwoliła im na odwrócenie losów meczu. Zespół Daniela Żółtaka zwyciężył 27:20 i awansował na 4. miejsce w tabeli grupy A.

Na 4. miejscu w grupie B rok skończy natomiast MKS Wieluń. Zespół z województwa łódzkiego w rozegranym awansem meczu 15. kolejki łatwo zwyciężył u siebie MTS Chrzanów 34:27. Spotkanie rozstrzygnięte było przed przerwą, bo już wtedy gospodarze mieli aż 8 bramek zaliczki (20:12). MTS mimo porażki pozostał na 14. pozycji.

Rywalizacja na pierwszoligowych parkietach powróci w połowie stycznia. Na początku miesiąca rozegranych zostanie kilka pojedynczych spotkań. Większość meczów 13. kolejki w grupach A i B zaplanowana jest jednak na 13-14 stycznia.

I liga grupa A, 13. kolejka:

OKPR Warmia Energa Olsztyn - MKS Mazur Sierpc 27:20 (12:10)
Najwięcej bramek: dla Warmii - Michał Sikorski 7, Radosław Dzieniszewski 6, Piotr Dzido 5, Paweł Deptuła 4; dla Mazura - Damian Piórkowski 9, Łukasz Białaszek 4

MKS Wieluń - MTS Chrzanów 34:27 (20:12)
Najwięcej bramek: dla Wielunia - Krzysztof Książek 8, Bartłomiej Helman 6, Michał Bernaś 5, Konrad Krzaczyński, Radosław Majda - po 4; dla Chrzanowa - Dawid Skoczylas 10, Jakub Bogacz, Patryk Rola - po 4

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czy Nielba Wągrowiec i AZS AWF Biała Podlaska utrzymają 1. miejsca w swoich grupach do końca pierwszej rundy rozgrywek?