Piotr Chrapkowski "na gorąco" po braku awansu: Wszyscy jesteśmy zrozpaczeni

Reprezentacja Polski zremisowała z Portugalią 27:27 w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata w 2019 roku. Biało-Czerwoni nie zagrają na mundialu. - To wyłącznie nasza wina - mówi kapitan drużyny, Piotr Chrapkowski.

Daniel Kordulski
Piotr Chrapkowski (z piłką) podczas treningu reprezentacji Polski WP SportoweFakty / AGNIESZKA SKÓROWSKA / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski (z piłką) podczas treningu reprezentacji Polski
- W ostatnich minutach zabrakło nam chłodnej głowy. Straciliśmy w głupi sposób dwie czy trzy bramki, dając przeciwnikom piłkę w ręce. Wtedy była szansa na powiększenie przewagi do trzech bramek - powiedział Chrapkowski.

Gdybanie nigdy nie ma sensu, ale czasem trudno się od niego powstrzymać. Co by było, gdyby Polacy wykorzystali w tym meczu dwa przestrzelone rzuty karne, czy oddali rywalom w ręce choćby o jedną piłkę mniej. - Nie wiem, co by było. Na razie przeżywam to, co się stało, tak jak cały zespół. Wszyscy jesteśmy zrozpaczeni. Nie wykonaliśmy zadania, jakim był awans do kolejnej fazy eliminacji mistrzostw świata. Niewiele nam zabrakło, ale jednak. To wyłącznie nasza wina - nie krył zawodu.

Rozgrywający Biało-Czerwonych przyznał też, że był jeszcze jeden mankament w grze, który w jakiejś mierze odbił się na końcowym wyniku. - W pierwszej połowie graliśmy zbyt słabo w obronie. Niewiele pomogliśmy bramkarzowi. Za to Piotrek Wyszomirski w drugiej bronił świetnie.

Czy Piotr Chrapkowski powinien kontynuować grę w reprezentacji?