Hiszpania: FC Barcelona Lassa wygrała mecz na szczycie. Poprawny występ Kamila Syprzaka

FC Barcelona Lassa wygrała mecz na szczycie hiszpańskiej ligi ASOBAL z wiceliderem ABANCA Ademar Leon 28:20 (17:12). Polski obrotowy Kamil Syprzak rzucił dla zwycięzców trzy bramki.

Daniel Kordulski
Kamil Syprzak, obrotowy Barcelony (z piłką) Getty Images / ALEX GRIMM / Na zdjęciu: Kamil Syprzak, obrotowy Barcelony (z piłką)
FC Barcelona idzie w rozgrywkach krajowych jak burza. Przed meczem z wiceliderem gracze odnieśli 17 zwycięstw. Tylko BM Guadalajara znalazł na nich w tym sezonie sposób, remisując 26:26. Katalończycy o dziesięć punktów wyprzedzali Abanca Ademar.

Druga drużyna w tabeli cieszyła się z prowadzenia do 20 minuty (9:8), bo po chwili wyrównał Dika Mem. Francuz szybko wrócił do gry po kontuzji odniesionej w meczu Ligi Mistrzów z Orlenem Wisłą Płock. W kolejnych minutach nieznaczna przewaga była już po stronie gospodarzy. Duża w tym zasługa bramkarza Borko Ristowskiego. ani na moment nie opuścił swojego posterunku, notując ponad 40 procent skutecznych obron. Z rzutami z dystansu radził sobie najlepiej odbijając niemal dwie trzecie z nich.

Odjazd Barcelony nastąpił kilka minut przed przerwą. Przez prawie 180 sekund rzuciła cztery bramki, nie tracąc żadnej, i z nieco większym spokojem mogla udać się do szatni. Kamil Syprzak spisywał się przed przerwą całkiem dobrze. Zdobył dwie bramki i wywalczył dwa karne. "Siódemki" z niewzruszoną pewnością egzekwował Valero Rivera. W całym meczu siedem raz podchodził to linii rzutów karnych i ani razu nie zdarzała mu ręka.

Po zmianie stron dominator ligi hiszpańskiej kontynuował dobrą passę sprzed przerwy. Goście pierwsze trafienie zdołali osiągnąć po siedmiu minutach. Wynik brzmiał wtedy 19:13. Mimo wysiłków graczy Abanki tej starty nie udało się odrobić. Jedyne co byli w stanie zrobić, to dwukrotnie zbliżyć się drużyny Syprzaka na cztery bramki.

Reprezentant Polski zdobył w sumie trzy bramki, myląc się w ataku tylko raz. Dzięki wygranej jego drużyna jeszcze o dwa "oczka" powiększyła przewagę nad wiceliderem z Leon.