Kielczanie w hiszpańskiej kadrze. Mistrzowie Europy bez rewolucji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev (Hiszpania)
Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev (Hiszpania)
zdjęcie autora artykułu

Po raz pierwszy od czasu zwycięskich ME 2018 Hiszpanie spotkają się na zgrupowaniu reprezentacji. Trener Jordi Ribera ciągle chce pracować z tymi samymi graczami. Powołał m.in. trzech zawodników PGE VIVE Kielce.

Na początku kwietnia Hiszpanie będą trenować w Madrycie przez cztery dni. Zgrupowanie podsumuje sparing z Tunezyjczykami (7 kwietnia). Przeciwko mistrzom Afryki mogą wystąpić Alex Dujshebaev i Julen Aguinagalde z PGE VIVE Kielce i Daniel Dujshebaev, wypożyczony aktualnie do Celje Pivovarna Lasko. Cała kielecka trójka to etatowi reprezentacji. Dwaj pierwsi od dawna, młodszy z braci Dujszebajewów od kilku miesięcy. W zespole jest też przyszły zawodnik VIVE, Angel Fernandez Perez.

Poza kadrą pozostaje Gedeon Guardiola. Obrotowy Rhein-Neckar Loewen i dowódca hiszpańskiej obrony uszkodził mięsień piersiowy większy i ma sezon z głowy. Drugim wielki nieobecnym zgrupowania jest David Balaguer. Skrzydłowy Nantes uskarża się na dolegliwości ze strony stawu skokowego. Jego przerwa potrwa zdecydowanie krócej niż w przypadku Guardioli.

Trener Jordi Ribera na stałe skreślił dwóch doświadczonych reprezentantów - gwiazdę Barcelony Victora Tomasa i Jorge Maqueda z Vardaru Skopje. Przyjrzy się za to debiutantom - mistrzom świata do lat 21. Obrotowy Antonio Legasa Bazan i skrzydłowy Kauldi Odriozola od dawna są w jego notesie, ale nie zaliczyli premierowego występu.

Kadra Hiszpanów na zgrupowanie:

Bramkarze: Gonzalo Perez de Vargas (Barcelona), Rodrigo Corrales (PSG)

Lewoskrzydłowi: Angel Fernandez Perez (Naturhouse La Rioja), Valero Rivera ( Barcelona), Aitor Arino (Barcelona)

Lewi rozgrywający: Joan Canellas (Vardar Skopje), Daniel Dujshebaev (Celje Pivovarna Lasko RK), Viran Morros (Barcelona), Iosu Goni (Pays d'Aix Universite)

Środkowi rozgrywający: Raul Entrerrios (Barcelona), Daniel Sarmiento (Saint Raphael)

Prawi rozgrywający: Eduardo Gurbindo (HBC Nantes), Alex Dujshebaev (PGE Vive Kielce)

Prawoskrzydłowi: Ferran Sole (Toulouse Handball), Kauldi Odriozola (Bidasoa Irun)

Obrotowi: Julen Aguinagalde (PGE Live Kielce), Adria Figueras (Fraikin Granollers), Antonio Legasa Bazan (Helvetia Anaitasuna)

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Magik Dean Bombac! Takie gole możemy oglądać bez końca

Źródło artykułu: