PGNiG Superliga: twardy bój zamiast spaceru Azotów

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie. KPR Legionowo niespodziewanie zmusił Azoty Puławy do wskoczenia na wysokie obroty. Brązowi medaliści Superligi wygrali 29:24 po wyrównanym spotkaniu.

Marcin Górczyński
Robert Orzechowski (z piłką) Facebook / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: Robert Orzechowski (z piłką)
Nawet biorąc pod uwagę plagę kontuzji, skład Azotów prezentował się o niebo lepiej niż KPR-u i nie spodziewano się wielkiego oporu ze strony legionowian. Zwłaszcza w Puławach - zespoły z dołu tabeli przegrywają tam jak leci, najczęściej bardzo wysoko. Zawodnicy Marcina Smolarczyka nie wpisali się w tę tendencję. Przez całe spotkanie nie pozwolili Azotom odskoczyć na więcej niż sześć goli.

KPR zaskoczył. Wyszedł odważnie, z wysuniętą obroną, zmuszał gospodarzy do błędów. 15. minuta, gol Michała Prątnickiego i konsternacja - na tablicy 6:8. Azoty zebrały się w sobie. Skuteczność z ostatnich tygodni utrzymał Wojciech Gumiński, gole dołożył Patryk Kuchczyński i do przerwy wynik wyglądał tak, jak wszystko przewidywali (16:12).

Wiele zespołów Superligi po przerwie nie istnieje w Puławach. Ale nie KPR. Legionowianie dostrzegli słabość rywala, zamarzyła im się niespodzianka. Oskar Niedziółka i Mateusz Rutkowski zmniejszyli straty tylko do dwóch trafień. Na Lubelszczyźnie jeszcze wiele mogło się zdarzyć. Do syreny pozostawało 14 minut.

Zanim KPR zdążył się rozpędzić, zderzył się ze ścianą. Wadim Bogdanow zaliczył kilka interwencji, brązowi medaliści Superligi zyskali bezpieczny dystans i trener Daniel Waszkiewicz mógł dać nawet kilka minut rekonwalescentowi, Marko Paniciowi. Nie tylko Bośniak zawitał na parkiet po absencji. Zagrał też Adam Skrabania, a po wielu tygodniach w Superlidze zameldował się środkowy Bartosz Kowalczyk.