Spory ruch w Kaliszu. Kamil Adamski i Łukasz Kobusiński zostają w klubie

Energa MKS Kalisz ciągle aktywny na rynku transferowym. Klub ogłosił nazwiska kolejnych zawodników, których zostaną w zespole na nowy sezon. Umowy podpisali Kamil Adamski i Łukasz Kobusiński.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kamil Adamski Materiały prasowe / MKS KALISZ / PGNIG SUPERLIGA / Na zdjęciu: Kamil Adamski
23-letni Adamski - środkowy rozgrywający - od sześciu sezonów występuje w Kaliszu. Awansował z klubem do PGNiG Superligi, nieźle radzi sobie na najwyższym szczeblu (19 meczów, 47 bramek) i beniaminek rozgrywek zdecydował, że zatrzyma go przynajmniej na jeszcze jeden rok.

W kolejnym sezonie będzie tworzył duet na środku z pozyskanym niedawno Maciejem Pilitowskim.

W Kaliszu zostanie też weteran i jeden z podstawowych obrońców, Łukasz Kobusiński. 38-latek przedłużył umowę na rok. Żaden z graczy MKS-u nie może poszczycić się równie długim stażem w zespole jak obrotowy.

Energa MKS ogłosił wcześniej, że nowe kontrakty parafowali Bartosz Wojdak, Zbigniew Kwiatkowski, Kirył Kniaziew, Michał Drej, Dzianis Krycki, Artur Klopsteg i Łukasz Zakreta. Oprócz wspomnianego Pilitowskiego, do drużyny dołączą bramkarze - Białorusin Artem Padasinow i Błażej Potocki. Lada dzień MKS oficjalnie poinformuje o transferze Piotra Adamczaka z Mebli Wójcik Elbląg. Prawy rozgrywający będzie dzielić szatnię ze swoim bratem, Pawłem, który przed sezonem związał się z beniaminkiem na dwa lata.

ZOBACZ WIDEO: PGNiG Superliga: Sensacja w Piotrkowie Trybunalskim. Chrobry Głogów zatrzymany
Czy Energa MKS Kalisz to największe zaskoczenie sezonu w PGNiG Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×