Turniej w Płocku: druga porażka kadry B. Polacy bezradni

Wysoka porażka drugiej reprezentacji Polski w turnieju w Płocku. Tym razem przegrali z grającymi w bardzo mocnym zestawieniu Szwedami 20:30.

Marcin Górczyński
Maciej Majdziński WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Maciej Majdziński
Polakom nie wyszła druga połowa spotkania z Węgrami, w której roztrwonili sześć bramek przewagi i przegrali 23:26. Próbowali zrewanżować się w meczu ze Szwedami, ale Trzy Korony przyjechały w bardzo mocnym zestawieniu, m.in. z uczestnikami Ligi Mistrzów. W składzie znalazł się chociażby skrzydłowy Emil Ofors, który ostatni sezon spędził w THW Kiel czy byli reprezentanci Anton Lindskog i Linus Persson.

Biało-Czerwonych zatrzymał Leo Larsson, kolejny zawodnik z doświadczeniem w Europie. Po serii bramek z kontr Wikingowie wypracowali bezpieczną przewagę 9:1. Do końca połowy obraz gry nie zmienił się znacząco, Polacy zeszli do szatni z dziewięcioma bramkami straty.

W drugiej części utrzymała się dominacja Szwedów, wciąż to Trzy Korony dominowały, a Polakom niewiele wychodziło, marnowali sporo okazji i przegrali 20:30. Najlepszy w naszym zespole Maciej Majdziński rzucił cztery bramki. U Szwedów brylował dynamiczny Christopher Hedberg (siedem goli).

Na koniec turniej Biało-Czerwoni zmierzą się z Norwegią B.