Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kompromis na horyzoncie. Orlen Wisła i PGE Vive bliżej porozumienia z EHF

Konflikt na linii polskie kluby-europejska federacja zmierza ku końcowi. Zarówno Orlen Wisła Płock, jak i PGE Vive Kielce otrzymały w zeszłym tygodniu pisma z nową propozycją kompromisu.
Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Mecz Orlen Wisła Płock - Dinamo Bukareszt Materiały prasowe / EHF / Mecz Orlen Wisła Płock - Dinamo Bukareszt

Pierwsze pozytywne informacje odnośnie konfliktu pomiędzy Orlen Wisłą Płock i PGE VIVE Kielce a EHF. Ciągnący się od początku obecnej edycji Ligi Mistrzów spór o nowego sponsora europejskiej federacji, odpowiedzialnego za realizację części Gazociągu Północnego konsorcjum Nord Stream 2, wydaje się wreszcie dobiegać końca. 

Tuż przed ostatnią świętą wojną, do siedziby władz EHF zaproszone zostały wszystkie zwaśnione strony. Superligowe kluby reprezentowali odpowiednio prezesi Adam Wiśniewski oraz Bertus Servaas, na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele sponsorów polskich drużyn - PKN Orlen oraz PGE Vive. Na przeciwko nich usiedli wysłannicy z ramienia europejskiej federacji oraz Nord Stream 2.

Przebieg rozmów nie został podany do informacji publicznej, a wszystkie strony zobowiązały się do zachowania milczenia. Jedyny komunikat wydała EHF, ale powiedzieć, że brzmiał on lakonicznie, to jak nie powiedzieć nic.

- Mogę powiedzieć, że kompromis nie jest wypracowany - mówiła w trakcie piątkowej konferencji prasowej dyrektor marketingu i komunikacji płockiego klubu, Katarzyna Przykłota. - Dostaliśmy jednak kolejne stanowisko federacji i jesteśmy dzisiaj w o wiele lepszym nastroju. 

- Liczę na pozytywne zakończenie tego sporu. Nie możemy jeszcze mówić o konkretach, ale wszystko idzie do przodu. Wszystkim zainteresowanym zależy, aby ten konflikt zakończył się pozytywnie - skomentowała Przykłota.

Podobne informacje płyną również z kieleckiego obozu. Otrzymanie pisma potwierdza biuro prasowe mistrzów Polski. - Wszystkie strony starają się wypracować jak najlepsze rozwiązanie - mówi Radosław Wasiak, dyrektor sportowy PGE Vive Kielce.

Były reprezentant Polski nie chce jednak zdradzać szczegółów porozumienia. - Rozmowy są w toku i przybliżają nas do osiągnięcia kompromisu. Jednak do momentu rozstrzygnięcia sprawy nie chcemy jej komentować - zaznacza. 

Treść pisma nie została upubliczniona przez żadną ze stron.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 90. Urszula Radwańska: Mój cel to powrót do czołowej "30" światowego tenisa

Czy polskie kluby wypracują kompromis z EHF?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×