I liga grupa A: karne w hicie w Kościerzynie, 14 bramek Maliarewicza

Olbrzymich emocji dostarczył mecz trzeciej z drugą drużyną grupy A I ligi. Sokół Porcelana Lubiana pokonał Stal Gorzów po rzutach karnych. Doskonały wynik indywidualny zaliczył natomiast zawodnik Gwardii Koszalin, Mykola Maliarewicz.

Michał Gałęzewski
Piłka do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka do gry w szczypiorniaka
Kolejka rozpoczęła się w Gdańsku. Co prawda jeszcze w I połowie Mazur prowadził różnicą czterech bramek, jednak z biegiem czasu to licealiści zaczęli przeważać. Ostatecznie najmłodszy zespół ligi wygrał 32:28, a najwięcej, bo 8 bramek rzucił dla zwycięzców Wojciech Dadej.

Po samym wyniku może się wydawać, że dużo mniej emocji było w Elblągu. Nic bardziej mylnego, jeszcze na 10 minut przed końcem to Meble Wójcik prowadziły 26:25. Od tego momentu jednak Nielba Wągrowiec włączyła piąty bieg. Drużyna z Wielkopolski rzuciła aż 11 bramek w ciągu ostatnich 10 minut i zwyciężyła 36:29.

Stal wygrała w Gdyni, Arka odbija się od dna. Zobacz więcej!

Nie zawiódł hit kolejki w Kościerzynie. Sokół Porcelana Lubiana miał trudną przeprawę i przez długi czas to Stal Gorzów była na prowadzeniu. W końcówce regulaminowego czasu gry doskonale zagrał jednak doświadczony Michał Derdzikowski, który rzucił trzy bramki w ciągu ostatnich pięciu minut, a po karnym w ostatniej sekundzie, o wszystkim zadecydowały serie rzutów karnych. W nich lepsi byli gospodarze i Stal wyjechała z Kaszub z jednym punktem.

O niespodziance nie było mowy w Olsztynie. Warmia Energa, która w ostatnim czasie gra lepiej niż na początku sezonu, pewnie pokonała Sambora. Tczewianie przyjechali w zaledwie dziesięcioosobowym składzie i chociaż w I połowie byli równorzędnym rywalem, mieli mało do powiedzenia po przerwie.

Gwardia pokonała Wybrzeże. Zobacz więcej!

Aż dziesięciobramkowe wyjazdowe zwycięstwo wywalczyli szczypiorniści Gwardii Koszalin, którzy pewnie pokonali Juranda Ciechanów. Doskonały mecz zaliczył Mykola Maliarewicz, który aż czternastokrotnie pokonał koszalińskich bramkarzy. To zdecydowanie najlepszy indywidualny wynik w tej kolejce.