I liga, gr. C: lider bez punktów. AZS Biała Podlaska górą w meczu na szczycie

AZS AWF Biała Podlaska pewnie zatriumfował 34:28 z SPR-em PWSZ Tarnów, liderem grupy C, rozgrywek I ligi. Zawodnicy KPR-u Legionowo znaleźli receptę na MKS Padwę Zamość i wygrali 33:24.
Bartosz Grzelak
Materiały prasowe / Padwa Zamość / Na zdjęciu: Krzysztof Teterycz rzuca na bramkę AZS-u AWF-u Biała Podlaska

O porażce zadecydował słabszy początek w wykonaniu szczypiornistów SPR PWSZ Tarnów, już po 11 minutach przegrywali 3:9 i przez resztę spotkania zmuszeni byli gonić wynik. AZS AWF Biała Podlaska był bardziej skuteczny i wykorzystał atut własnego boiska, w drugiej połowie gospodarze kontrolowali rozmiary niezagrożonego zwycięstwa (34:28).

Z rezultatu w Białej Podlaskiej usatysfakcjonowany może być SRS Czuwaj Przemyśl. Zespół Harcerzy wciąż ma wszystko w swoich rękach, wprawdzie traci 5 punktów do lidera grupy C, ale rozegrał do tej pory dwa spotkania mniej. Mecz 17. kolejki z rezerwami Orlenu Wisły Płock odbędzie się 17 kwietnia.

Świetną serię wygranych beniaminka przerwał KPR Legionowo. Klub z Mazowsza zrewanżował się za porażkę jesienią i ograł 33:24 MKS Padwę w Zamościu, grając w mocno okrojonym, 10-osobowym zestawieniu. Goście odjechali rywalom w drugiej części meczu, a o sile ognia drużyny stanowili Michał Prątnicki i Michał Grabowski.

Przeczytaj: I liga grupa A: karne w hicie w Kościerzynie, 14 bramek Maliarewicza

Inne spotkania były bardziej wyrównane. MTS Chrzanów wygrał 24:23 z KS Uniwersytetem Radom i dzięki temu powrócił na 4. lokatę w rozgrywkach. Głównym bohaterem zwycięstwa KSZO Odlewni w Radzyminie był Sebastian Włoskiewicz - rozgrywający rzucił 12 bramek. O punkty do samej końcówki walczyli szczypiorniści KSSPR-u Końskie, ostatecznie triumfujący z AZS-em UW Warszawa 30:28.