PGNiG Superliga kobiet: Iwona Niedźwiedź daje Ruchowi coraz więcej. Chorzowianki lepsze od Piotrcovii

KPR Ruch pokonał Piotrcovię 31:28 i wciąż utrzymuje kontakt z zespołami będącymi w tabeli przed chorzowiankami. Coraz więcej zespołowi daje Iwona Niedźwiedź, która tym razem trafiła już aż 5 razy do bramki rywala.

Michał Gałęzewski
Iwona Niedźwiedź Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Iwona Niedźwiedź
Przed sobotnim spotkaniem Ruch miał aż siedem punktów straty do Piotrcovii. Zawodniczki z Chorzowa przystąpiły do tego meczu mocno zmotywowane i już pierwsze minuty były bardzo efektywne dla zespołu z Górnego Śląska. Już w pierwszej akcji chorzowianek wynik otworzyła Iwona Niedźwiedź.

Była wielokrotna reprezentantka Polski wróciła po latach na boisko i jak się okazuje, zdecydowanie nie zapomniała jak się gra w piłkę ręczną. Tym razem łącznie zdobyła pięć bramek dla swojej drużyny. Ruch już w 9. minucie prowadził 6:2, a po chwili podwyższył prowadzenie do pięciu bramek.

Cenny skalp MKS-u Perły w Kobierzycach. Zobacz więcej!

Piotrcovia nie zamierzała się jednak poddawać. Sygnały do ataków dała Władysława Belmas, po której dwóch celnych rzutach, piotrkowianki przegrywały już tylko 7:9. Jeszcze przed przerwą bardzo dobry okres gry zaliczyła Patrycja Ciura, a gdy do chorzowskiej bramki na minutę przed przerwą trafiła Kinga Gutkowska, był remis 17:17!

Pogoń w finale Challenge Cup. Zobacz więcej!

W ostatniej minucie I połowy, bramki dla Ruchu zdobywały jednak Klaudia Grabińska i Marcelina Polańska i na przerwę to gospodynie schodziły z prowadzeniem. Po zmianie stron nieco je powiększyły, choć nie było momentu w spotkaniu, w którym mogłyby odetchnąć z ulgą.

Jeszcze na 6 minut przed końcową syreną, w chorzowskiej hali widniał rezultat 29:28, a do tego Joanna Rodak nie wykorzystała karnego. W ostatnich akcjach skutecznością zabłysnęła Magdalena Drażyk i mecz się zakończył trzybramkowym zwycięstwem ekipy z Chorzowa. Ruch wciąż jest dziesiąty w tabeli, jednak do ósmej lokaty ma już tylko cztery punkty straty. Przy takiej postawie, jest to jak najbardziej do odrobienia.

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:28 (19:17)

KPR Ruch: Chojnacka, Kuszka - Drażyk 7, Grabińska 7, Niedźwiedź 5, Polańska 3, Piotrkowska 3, Rodak 3, Masłowska 1, Nimsz 1, Sójka 1 oraz Doktorczyk, Kiel, Bednarek.