Bugojno: duży sukces polskich juniorów. Zwycięstwo z Niemcami i finał turnieju

To bodaj największy sukces reprezentacji juniorskich w ostatnich miesiącach. Kadra pod wodzą Tomasza Porzezińskiego w świetnym stylu pokonała rówieśników z Niemiec i zagra w finale turnieju w bośniackim Bugojnie.

Marcin Górczyński
Michał Olejniczak w trakcie ME do lat 18 Materiały prasowe / HRS Photo / Na zdjęciu: Michał Olejniczak w trakcie ME do lat 18
Polacy zajęli drugie miejsce w swojej grupie dzięki zwycięstwom z Katarczykami i Bośniakami. Na zakończenie przegrali ze Słoweńcami, ale byli wówczas pewni udziału w półfinale.

W rywalizacji o finał spotkali się z Niemcami, którzy zabrali do Bugojna kilku zawodników z epizodami w Bundeslidze. Biało-Czerwoni przez większość spotkania tracili dystans, do przerwy przegrywali aż 12:18, ale około 40. minuty ich gra zaczęła się zazębiać. Wzmocnili obronę, kilka piłek padło łupem bramkarza Wojciecha Boruckiego, z daleka bombardowali Michał Olejniczak i Szymon Działakiewicz, świetnie wyglądający na tle rówieśników z Niemiec. Różnica malała, przez kilka minut Polacy marnowali okazje na doprowadzenie do remisu, ale w końcu jedna z kontr przyniosła efekt.

ZOBACZ: Karuzela transferowa Superligi

Rozpędzeni Biało-Czerwoni dołożyli kolejne bramki, uzyskali cztery gole przewagi i utrzymali zwycięstwo, pomimo indywidualnego krycia ze strony Niemców. Rzut z lewego skrzydła przypieczętował ich triumf.

W niedzielnym finale zmierzą się ze Słoweńcami.

Polska - Niemcy 32:30 (18:12)
Polska: Borucki, Matlęga – Zemełka , Działakiewicz 8, Mazurek, Polak, Pieczonka, Olejniczak 9, Adamski, Dadej 2, Paterek 2 , Stachowiak, Szyszko 1, Styrcz 4, Scisłowicz 5, Pilitowski 1.

Czy rocznik 2000 to nasza nadzieja na sukcesy w gronie juniorów?