I liga: Czuwaj Przemyśl pokonany. SPR Tarnów zwyciężył w rozgrywkach grupy C

SPR Tarnów wykorzystał atut własnego parkietu i pokonał 34:30 Czuwaj Przemyśl, w meczu decydującym o wygranej w grupie C, I ligi.

Bartosz Grzelak
SPR PWSZ Tarnów Materiały prasowe / SPR PWSZ Tarnów / Na zdjęciu: SPR PWSZ Tarnów
W ostatniej kolejce spotkały się dwie najsilniejsze drużyny w grupie C, rywalizujące o triumf w rozgrywkach I ligi oraz szansę na awans do Superligi. Na początku spotkania zawodnicy SPR-u PWSZ Tarnów z dużymi kłopotami przedzierali się przez podwyższoną obronę Czuwaju, nie powstrzymali Konrada Bajwoluka i po dwunastu minutach przegrywali wyraźnie 2:8.

Wstępny paraliż w grze gospodarzy minął, jeszcze przed zakończeniem pierwszej części meczu Albert Sanek wyrównał z rzutu karnego (11:11). Później było już z górki. Tarnowianie uruchomili kontrataki, sytuacje na bramki zamieniał Kacper Lazarowicz i tuż po przerwie odskoczyli na cztery trafienia różnicy (17:13). Chociaż Michał Kubisztal i spółka starali się wrócić do rywalizacji, do końca nie zmniejszyli strat (34:30).

Zobacz: Media zachwycone postawą VIVE. "Paryż dostał klapsa, Paryż upokorzony"

Przed klubem z Tarnowa otworzyła się furtka do występów w wyższej klasie rozgrywkowej, jednak najpierw musi pokonać liderów z grup A i B oraz spełnić wymogi licencyjne. W teorii zwycięzcy trzech grup zagrają w turnieju barażowym, którego stawką jest awans do Superligi.

Miejscem na podium zakończyli sezon szczypiorniści AZS-u AWF-u Biała Podlaska. W ostatnim starciu pokonali MTS Chrzanów 32:26, chociaż wynik może być mylący. Przez dłuższy czas goście dzielnie walczyli, jeszcze na sześć minut przed końcem tracili dwie bramki do Akademików (24:26).

Z rozgrywkami pożegnały się drużyny SPR-u ROKiS Radzymin oraz Uniwersytetu Radom, ta druga wygrała 27:26 w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO, odrabiając stratę pięciu bramek z początku drugiej części meczu.

Przeczytaj: Pierwsze punkty Zagłębia Lubin w fazie spadkowej