PGNiG Superliga Kobiet: nokaut w Chorzowie. JKS Jarosław bezlitosny dla Ruchu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Martyna Żukowska
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Martyna Żukowska

Zdecydowanym zwycięstwem Eurobudu JKS-u Jarosław (29:20) zakończył się środowy mecz żeńskiej PGNiG Superligi w Chorzowie. Liderką przyjezdnej ekipy była Martyna Żukowska, autorka ośmiu bramek.

W tym artykule dowiesz się o:

Od początku spotkania lepiej wyglądały zawodniczki Eurobudu JKS-u Jarosław. Przyjezdne popisywały się solidną grą obronną, a ponadto były skuteczniejsze w ofensywie. KPR Ruch Chorzów miał problem z wypracowywaniem dobrych pozycji rzutowych. Do tego gospodynie mało grały skrzydłami i popełniały sporo błędów. Duża część pomyłek podopiecznych Marko Brezica była wykorzystywana przez przeciwniczki i zamieniana na bramki.

Chorzowianki znalazły się w sporych tarapatach już po dwunastu minutach, kiedy to na tablicy wyników widniał rezultat 3:7. Wówczas trener Ruchu poprosił o czas. Mimo przekazanych wskazówek, jego drużyna bardzo długo nie mogła przerwać niemocy w ataku. W 15. minucie, posyłając piłkę obok bramki, rzutu karnego nie wykorzystała Aleksandra Sójka.

Od trzeciego do czwartego trafienia Ruchu minęło aż... siedemnaście minut! Fatalny okres gospodyń przełamała Żaneta Lipok, która w pierwszej partii była jednym z jaśniejszych ogniw ekipy z Chorzowa. Pod koniec premierowej odsłony środowego meczu rozwiązał się worek z bramkami. Dwie z nich zainkasowała młoda Julia Pietras, a ponadto rzut karny obroniła Karolina Szczurek. Do przerwy JKS prowadził 15:9.

W drugiej partii chorzowianki delikatnie poprawiły grę w obronie, ale w ataku nadal miały dużo problemów. Bardzo mozolnie wypracowywały sobie pozycje rzutowe. Warto natomiast odnotować, że w 44. minucie Marcelina Polańska popisała się rzutem tyłem i zdobyła bardzo ładną bramkę. Był to jeden z nielicznych momentów w tym spotkaniu, w którym chorzowianki pokazały coś godnego pochwały.

Gdy na dziesięć minut przed końcem spotkania JKS prowadził ośmioma bramkami, było praktycznie pewne, że wygra ten mecz. Tylko kataklizm mógłby odebrać przyjezdnym ten triumf. Rzeczywiście, chorzowianki nie były w stanie zagrozić zdecydowanie lepiej dysponowanym przeciwniczkom, które w końcówce prowadziły już dziesięcioma bramkami.

Ostatecznie drużyna z Jarosławia znokautowała Ruch, triumfując 29:20. Kolejne dobre spotkanie w bramce JKS-u zagrała Karolina Szczurek. Najwięcej trafień dla zwycięskiego zespołu wywalczyły natomiast Martyna Żukowska oraz Magdalena Balsam. To trzecia porażka Ruchu w tym sezonie. Eurobud JKS Jarosław świętuje natomiast drugą wygraną.

KPR Ruch Chorzów - Eurobud JKS Jarosław  20:29 (9:15)

KPR Ruch Chorzów: Chojnacka, K. Gryczewska - Jaroszewska 1, Piotrkowska 3, Sójka 2, Cygan, Drażyk, Polańska 4, M. Gryczewska, Nimsz 3, Rodak 3, Doktorczyk, Lipok 3, Masłowska, Grabińska 1, Kiel. Karne: 6/9. Kary: 6 min. (Sójka, Polańska, Masłowska - po 2 min.).

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Backiel - Bancilon 5, Kozimur 2, Aleksandra Szymborska 1, Żukowska 7, Turkalo 1, Balsam 6, Amanda Szymborska 1, Rygiel, Luberecka, Pietras 3, Donets 2, Strózik 1, Strzębała. Karne: 2/2. Kary: 10 min. (Żukowska, Bancilon - 4 min., Strózik - 2 min.).

Sędziowie: Urszula Lesiak - Małgorzata Lidacka.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy tak pokaźny triumf JKS-u to niespodzianka?