Transferowy hit! PGE VIVE Kielce pozyskało islandzki talent Haukura Thrastarsona

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / mbl.is/​Eggert Jó­hann­es­son / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson
Materiały prasowe / mbl.is/​Eggert Jó­hann­es­son / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson
zdjęcie autora artykułu

Niespodzianka dla kibiców PGE VIVE Kielce! Mistrzowie Polski zakontraktowali jednego z najbardziej utalentowanych playmakerów, Haukura Thrastarsona.

Jeszcze we wrześniu prezes mistrzów Polski uspokajał kibiców. Przy okazji pobytu Haukura Thrastarsona w Kielcach Bertus Servaas mówił: - Musimy być pewni, że Haukur na 100 proc. chce do nas trafić (więcej o wizycie młodego Islandczyka w Polsce przeczytasz TUTAJ). Jak się okazało, klub jest już o tym przekonany, bowiem we wtorek PGE VIVE Kielce ogłosiło islandzkiego rozgrywającego jako swojego przyszłego zawodnika!

Thrastarson to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. O Islandczyka, poza kielczanami, walczyły również inne europejskie kluby. Nic dziwnego, bowiem 18-latek jest w swoim kraju porównywany do samego Arona Palmarssona. Zrozumiała jest zatem radość prezesa PGE VIVE.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że Haukur zdecydował się związać kolejne lata kariery z naszym klubem - skomentował transfer Bertus Servaas w oficjalnym komunikacie. - To ogromny talent, który idealnie wpasuje się w filozofię drużyny i będzie dla nas cennym zawodnikiem na środku rozegrania.

ZOBACZ WIDEO: Nie wszyscy zawodnicy w kadrze Brzęczka się lubią. "Pamiętam, jak Glik wystartował z pięściami do Krychowiaka"

Thrastarson obecnie występuje w rodzimej lidze, w drużynie Selfoss. Przy wzroście 190 cm waży 90 kilo. Jak na swój wiek jest już całkiem doświadczonym zawodnikiem, w wieku 16 lat (!) zadebiutował w reprezentacji Islandii. Brał także udział w mistrzostwach świata w 2019 roku.

Młody playmaker dołączy do podopiecznych Talanta Dujszebajewa latem 2020 roku. Z kielczanami związał się trzyletnią umową. W nowym zespole będzie tworzył duet na środku rozegrania razem z Igorem Karaciciem.

Czytaj także: wiceprezes ZPRP z wyrokiem za jazdę po alkoholu!

Źródło artykułu: