PGNiG Superliga. Kryzys energetyczny w Enerdze MKS Kalisz. "W pewnym momencie trochę zabrakło sił"

Energa MKS Kalisz przegrała z Azotami Puławy aż 27:37, mimo że obie ekipy dzieli zaledwie jedno miejsce w tabeli PGNiG Superligi. - W pewnym momencie opadliśmy z sił - mówi kaliski rozgrywający Konrad Pilitowski.
Daniel Kordulski
Konrad Pilitowski (nad polem bramkowym) Materiały prasowe / Energa MKS Kalisz / Na zdjęciu: Konrad Pilitowski (nad polem bramkowym)

Do pewnego momentu wydawało się, że emocje będą trzymać w napięciu do końca meczu. Tak się jednak nie stało. - Walczyliśmy z całego serca, daliśmy z siebie wszystko. Nie ukrywajmy jednak, że w pewnym momencie, po czterdziestej minucie, trochę opadliśmy z sił. W bramce Azotów różnicę zrobił Wadim Bogdanow. To było takim kluczowym elementem - powiedział Pilitowski.

Ostatnie dwadzieścia minut gry, o których wspomniał, to już pełna dominacja Azotów, które punktowały słabnącego rywala niczym pięściarz, słaniającego się na nogach przeciwnika w ringu. - Chciałbym pogratulować zwycięstwa zespołowi z Puław. To bardzo dobry zespół i zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie ciężki mecz na trudnym terenie - przyznał.

Niespełna 20-letni rozgrywający Energi MKS był w sobotę trzecim snajperem swojego zespołu. Zdobył pięć bramek, w tym jedną po doskonałej asyście starszego brata, Macieja. Mankamentem, który psuje ocenę indywidualnego występu są tylko dwa przestrzelone rzuty karne, na trzy wykonywane. - Staram się wykorzystywać te minuty, które dostaje od trenera. Ocenę tego, jak mi to wychodzi, pozostawiam kibicom, szkoleniowcowi i kolegom z zespołu - powiedział młodszy z braci Pilitowskich.

Czy zaskoczyła cię porażka Energi MKS różnicą 10 bramek?