Ambitne plany TSV Hannover-Burgdorf. Miha Zarabec i Stas Skube na celowniku

TSV Hannover-Burgdorf szuka zastępstwa za odchodzącego Mortena Olsena. Zespół Juana Carlosa Ortegi ma polować na dwóch Słoweńców - Mihę Zarabeca oraz Stasa Skube.

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Miha Zarabec Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: Miha Zarabec
Nowe twarze w Hanowerze? Zaskoczenie obecnego sezonu Bundesligi, TSV Hannover-Burgdorf, szuka zastępcy odchodzącego po sezonie Mortena Olsena (więcej o nowym klubie Duńczyka znajdziesz TUTAJ).

Zdaniem niemieckiego dziennika Bild, na celowniku zespołu prowadzonego przez Antonio Carlosa Ortegę znalazło się dwóch środkowych rozgrywających rodem z fabryki playmakerów - Słowenii. Mowa o występującym na co dzień w THW Kiel Misze Zarabecu oraz mózgu Vardaru Skopje - Stasie Skube.

Zdecydowanie łatwiej wyobrazić sobie transfer tego pierwszego. Obecnie Zarabec w zespole z Kilonii tworzy duet z Domagojem Duvnjakiem. Jednak od przyszłego sezonu do THW dołączy Sander Sagosen i zdaniem niemieckich dziennikarzy dla Słoweńca zabraknie po prostu miejsca w składzie. Trudno bowiem spodziewać się, że władze Zebr pożegnają się z Dunvjakiem, i to najprawdopodobniej Zarabec będzie musiał poszukać sobie nowego pracodawcy.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Piotr Małachowski zdradził, co będzie robił po zakończeniu kariery
Zaskakiwać mogą z kolei doniesienia odnośnie Skube. Jednakże zdaniem Bilda 30-letni Słoweniec już od jakiegoś czasu ma się nosić z zamiarem opuszczenia stolicy Macedonii Północnej i flirtować z innymi klubami.

Czytaj także: Patrick Groetzki na dłużej Lwem!

Na przeszkodzie mogą jednak stanąć kwoty odstępnego. Zarówno za Skube, jak i za Zarabeca, trzeba zapłacić - obydwaj mają bowiem ważne kontrakty (Zarabec do 2021 roku, z kolei Skube rok dłużej). Patrząc na umiejętności obydwu zawodników, kwoty byłyby zapewne niemałe.

Czy TSV Hannover-Burgdorf zdobędzie tytuł mistrza Niemiec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×