Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Kuriozalna sytuacja w meczu Niemców. Julius Kuehn zamknięty w szatni

Do kuriozalnej i komicznej sytuacji doszło w przerwie meczu Białoruś - Niemcy na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Kiedy zawodnicy wrócili na parkiet, okazało się, że jednego z nich - Juliusa Kuehna - brakuje.
Mateusz Kozanecki
Julius Kuehn Getty Images / ALEX GRIMM / Na zdjęciu: Julius Kuehn

W rozgrywanym w Wiedniu meczu drugiej rundy mistrzostw Europy Niemcy mierzyli się z Białorusią. Po pierwszej połowie nasi zachodni sąsiedzi prowadzili różnicą siedmiu bramek i pewnie zmierzali po zwycięstwo. W przerwie spotkania doszło do nietypowej sytuacji.

Niemieccy szczypiorniści wrócili na parkiet, ale w ich szeregach brakowało Juliusa Kuehna. Okazało się, że 26-letni lewy rozgrywający został... zamknięty na klucz w szatni swojego zespołu.

O incydencie poinformowała telewizja ARD. Reprezentant Niemiec zaczął mocno uderzać w drzwi, co zostało usłyszane. Kuehn został wypuszczony i w ostatniej chwili zdążył na rozpoczęcie drugiej połowy.

Ta sytuacja nie wybiła Niemców z rytmu - zwyciężyli 31:23 i tym samym awansowali na trzecie miejsce w grupie 1. Wciąż liczą się w walce o awans do finałowej czwórki. Julius Kuehn zakończył spotkanie przeciwko Białorusi z czterema bramkami na koncie.