I liga mężczyzn, grupa A: rzuty karne w Kwidzynie, olbrzymi ścisk w czołówce

Nielba Wągrowiec pokonała w Kwidzynie USAR po karnych. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli Tytani Wejherowo, a w czołówce tabeli grupy A I ligi mężczyzn panuje olbrzymi ścisk.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Tytani Wejherowo wygrali pierwszy mecz w tym sezonie. W derbach Kaszub pokonali Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna 27:23. Jeszcze na pięć minut przed końcem prowadzili zawodnicy gości, jednak ostatnich sześć bramek rzucili gospodarze, których bohaterem był zdobywca 11 bramek Przemysław Warmbier.

Do ciekawej konfrontacji doszło w Koszalinie, gdzie zmierzyli się ze sobą sąsiedzi z ligowej tabeli. Gwardia pokonała Meble Wójcik Elbląg 31:24. Wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyż gospodarze prowadzili jeszcze na trzy minuty przed końcem różnicą dziesięciu bramek. Aż 10 bramek dla zwycięzców rzucił Jakub Radosz.

Olbrzymich emocji dostarczyło starcie w Kwidzynie. USAR mierzył się z Nielbą Wągrowiec i jeszcze w ostatniej minucie, po rzucie Bartosza Janiszewskiego prowadził 29:28! Bramkę na wagę remisu zdobył jednak Przemysław Wrzesień, a w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Wągrowca, którzy zdobyli dwa punkty za to spotkanie.

W ostatnim rozegranym w ten weekend spotkaniu (mecz w Olsztynie odbędzie się 18 lutego, ze względu na odbywające się Mistrzostwa Polski Juniorów), CKS Jurand przegrał z Mazurem Sierpc 20:36.

13. kolejka I ligi mężczyzn grupy A:

Tytani Wejherowo - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 27:23 (11:12)

Najwięcej bramek: dla Tytanów - Przemysław Warmbier 11, Sławomir Jurkiewicz 4, Robert Wicon 3; dla Adam Lisiewicz 9, Krzysztof Jasowicz 5, Maciej Reichel 4.

KPR Gwardia Koszalin - Meble Wójcik Elbląg 31:24 (17:10)

Najwięcej bramek: dla Gwardii - Jakub Radosz 10, Bartosz Tołłoczko 4, Dawid Szcześniak, Michał Orzechowski, Paweł Dzierżawski, Krzysztof Karnacewicz - po 3; dla Mebli Wójcik - Adam Nowakowski 5, Wojciech Kowszuk 4, Dominik Pałasz 3.

USAR Kwidzyn - MKS Nielba Wągrowiec 29:29 k. 2:4 (13:13)

Najwięcej bramek: dla USAR-a Dominik Sonnenfeld 9, Łukasz Cieślak 8, Michał Janusiewicz, Bartosz Janiszewski - po 4; dla Nielby - Paweł Gregor 7, Patryk Skrzypczak, Dariusz Widziński - po 6.

CKS Jurand Ciechanów - MKS Mazur Sierpc 20:36 (10:16)

Najwięcej bramek: dla Juranda - Dominik Staniszewski 7, Piotr Ruszkowski 4, Bartosz Smoliński, Sebastian Dobrzyniecki - po 2; dla Mazura - Sylwester Lisicki 9, Jarosław Wiśniewski 6, Filip Koper 5.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk - mecz zostanie rozegrany 18 lutego