Piłka ręczna. Nowi pierwszoligowcy. Absolutni debiutanci i powroty na zaplecze Superligi
W związku z decyzją o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek II ligi, awans wywalczyli dotychczasowi liderzy. Spośród czterech zespołów tylko Szczypiorniak Gorzyce Wielkie nie grał nigdy w I lidze.
Prawo występów zyskał m.in. Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. To zupełny nowicjusz na tym poziomie, klub powstał raptem 1,5 roku temu. Założyli go bracia Dutkiewiczowi - Paweł (były król strzelców I ligi) i Krzysztof. W składzie znajdowali się m.in. znany z Superligi Paweł Adamczak, były bramkarz MKS-u Wieluń Grzegorz Cieślak czy grający niegdyś w Ostrovii Tomasz Klara. W krótkim czasie zespół z niewielkiej miejscowości, grający głównie za darmo, awansował do II ligi, a w zakończonym sezonie grupy dolnośląskiej zostawił za sobą UKS Kąty Wrocławskie.
W grupie śląskiej najlepsza okazała się Wisła Sandomierz. Klub, którego wychowankiem jest Karol Bielecki, na awans czekał ponad 10 lat - ostatni raz zagrał w I lidze w sezonie 2009/10.
Po rocznej przerwie na pierwszoligowych parkietach znowu mogę pojawić się szczypiorniści KS Uniwersytet Radom i MKS-u Grudziądz. Oba kluby mają za sobą kilka sezonów na poziomie I ligi.
ZOBACZ: Pierwszoligowcy mają zagrać o Superligę
ZOBACZ: Igropulo długo walczył z kontuzją
Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!
-
Grieg Zgłoś komentarz
szczypiorniaka na szczeblu centralnym to Gdańsk, Katowice, Słupsk i Szczecin (z tym, że w dwóch ostatnich są drużyny II-ligowe: Słupia i Kusy). -
Robert Pytka Zgłoś komentarz
błedami. Choc przynajmniej wie Pan, że Karol to wychowanek klubu z Sandomierza -
Grieg Zgłoś komentarz
dni od zakończenia sezonu, czyli w tym przypadku... 27 marca.