Memoriał im. Matuszaka. Pogoń minimalnie słabsza od Górnika. Chrobry drugim finalistą

NMC Górnik i Chrobry Głogów odniosły zwycięstwa w pierwszym dniu Memoriału im. Matuszaka w Głogowie i zagrają w finale. Zabrzanie okazali się lepsi od Sandra Spa Pogoni (18:17), a głogowianie ograli czeski Ronal 25:22.

Krzysztof Kempski
Marcel Zdobylak Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Marcel Zdobylak
Oba spotkania w pierwszym dniu turnieju w Głogowie były bardzo emocjonujące. Niestety, bez udziału publiczności. Działacze gospodarzy stanęli jednak na wysokości zadania. Mecze można było oglądać na profilu facebook'owym Chrobrego.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli szczypiorniści Sandra Spa Pogoni oraz NMC Górnika. Faworytem konfrontacji byli ci drudzy, ale losy meczu zdecydowały się dopiero w ostatniej minucie zawodów. Szczecinianie mieli możliwość zadania ostatniego ciosu i doprowadzenia do remisu. Ta sztuka się im jednak nie udała.

Swoje wielkie umiejętności ponownie udowodnili obaj bramkarze: Martin Galia oraz Anton Terekhof. To za ich sprawą do przerwy padło jedynie 13 bramek. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Filip Wrzesiński z Pogoni - autor 5 celnych rzutów. O losach tej rywalizacji zdecydowało trafienie Bartłomieja Bisa.

Drugi mecz również mógł rozgrzać fanów handballu. Do przerwy gospodarze wypracowali sobie 5 bramek zaliczki. Wydawało się, że mecz dość szybko się rozstrzygnie. Goście z Czech nie zamierzali jednak przedwcześnie składać broni. W 47. minucie wynik brzmiał już tylko 19:18. Drużynę HBC Ronala na więcej nie było jednak stać.

Tym samym w finale zagrają obaj faworyci. Chrobry z Górnikiem zmierzą się w sobotę 8 sierpnia (o godzinie 13:00). Dwie godziny wcześniej zaplanowane zostało spotkanie o miejsce trzecie pomiędzy Pogonią a Ronalem.

Wyniki 1. dnia memoriału:

NMC Górnik Zabrze - Sandra Spa Pogoń Szczecin 18:17 (7:6)

Bramki dla Górnika: Bondzior 1, Bis 2, Tomczak 2, Czuwara 1, Bushkou 2, Gliński 1, Gogola 3, Kondriatiuk 2, Dudkowski 3, Adamuszek 1.
Bramki dla Pogoni: Wrzesiński 5, Bosy 2, Biernacki 1, Krysiak 2, Matuszak 1, Zaremba 3, Fedeńczak 3.

Chrobry Głogów - HBC Ronal Jicin 25:22 (12:7)

Bramki dla Chrobrego: Grabowski 1, Zdobylak 5, Warmijak 3, Sadowski 1, Babicz 4, Marszałek 1, Tilte 2, Orpik 4, Jamioł 1, Krzysztofik 1, Bekisz 2.
Bramki dla Ronal: Rychna 2, Hlava 2, Kubik 5, Machalicky 5, Kovarik 3, Freiberg 1, Sulc 1, Kastner 1, Doskar 2, Drbohlav 1, Cvejn 2.