PGNiG Superliga. Łomża VIVE Kielce tym razem lepsza od drużyny Bundesligi

Na tydzień przed startem PGNiG Superligi Łomża VIVE Kielce zakończyła sparingowe granie. W Lipsku mistrzowie Polski pokonali SC DHfK 32:29.

Marcin Górczyński
Igor Karacić WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Igor Karacić
Kielczanie spisali się lepiej niż w poprzednim sparingu z niemieckim Fuechse (ZOBACZ), w którym borykali się z nieskutecznością. Wprawdzie zdarzały się pomyłki w dobrych sytuacjach (m.in. dwa zmarnowane karne przed przerwą), ale w decydujących momentach Łomża VIVE nie zawodziła.

SC DHfK Lipsk postawił trudne warunki, właściwie przez całe spotkanie różnica nie wynosiła więcej niż dwie bramki. VIVE wyszło na prowadzenie po przerwie, kiedy od stanu 16:16 mistrzowie Polski rzucili trzy gole z rzędu.

Na boisku pojawili się wszyscy gracze, oprócz Mateusza Korneckiego, który słabo spisał się z Fuechse i szansę dostał Miłosz Wałach. Junior nie odegrał jednak tak istotnej roli jak Andreas Wolff, który w końcówce seryjnie zatrzymywał rywali, a po jego interwencjach Alex Dujshebaev zapewnił największe prowadzenie w meczu (32:27).

Mistrzowie Polski zakończyli okres sparingowy, za tydzień (6 września) inauguracja Superligi z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Bilans spotkań - siedem zwycięstw oraz dwie porażki (z Grundfos Tatabanya i Fuechse).

W SC DHfK zagrali Maciej Gębala i były zawodnik VIVE Marko Mamić.

SC DHfK Lipsk - Łomża VIVE Kielce 29:32 (14:13)

Łomża VIVE: Wałach, Wolff - Olejniczak 2, D. Dujshebaev 2, Sićko 2, Kulesz 2, Fernandez 3, Surgiel 1, T. Gębala, Karacić 3, Tournat 2, Kaczor 1, Karalek 3, Vujović 3, Lijewski, A. Dujshebaev 3, Moryto 3, Gudjonsson 2.