ME 2020. Niespodzianka w składzie Polek. Senstad wybrał szeroką kadrę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Alvaro Bermejo / Real Federación Española de Balonmano / Na zdjęciu: Kinga Achruk
Materiały prasowe / Alvaro Bermejo / Real Federación Española de Balonmano / Na zdjęciu: Kinga Achruk
zdjęcie autora artykułu

W gronie 35 zawodniczek, zgłoszonych do szerokiego składu na ME 2020, znalazła się jedna z liderek kadry, Kinga Achruk, która niedawno została mamą.

Trener Arne Senstad pogodził się z tym, że z powodu kontuzji nie skorzysta podczas ME 2020 kobiet z dwóch zawodniczek pierwszej siódemki. Kapitan Karolina Kudłacz-Gloc przez kilka miesięcy będzie leczyć uraz barku, Monika Kobylińska w niedawnym sparingu ze Szwedkami uszkodziła więzadła krzyżowe w kolanie i przeszła zabieg.

Do grona nieobecnych zaliczano też Kingę Achruk, ale rozgrywająca Perły Lublin znalazła się w szerokim składzie i teoretycznie może jeszcze wspomóc Biało-Czerwone. Na razie liderka kadry przebywa na urlopie macierzyńskim, we wrześniu została mamą.

Poza tym Senstad powołał wszystkie istotne zawodniczki, które występowały w reprezentacji od początku jego kadencji. W 35-osobowym składzie znalazło się miejsce dla bardzo utalentowanej niedawnej debiutantki 18-letniej Julii Niewiadomskiej z niemieckiego Bensheim. Na ME 2020 mają szansę wystąpić czołowe strzelczynie Superligi Adrianna Górna, Anna Mączka i wracająca po przerwie macierzyńskiej Romana Roszak.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nowy członek w rodzinie Messiego

W kadrze brakuje za to Kingi Jakubowskiej. Królowa strzelczyń i MVP zeszłego sezonu później dołączyła do koleżanek z KPR Gminy Kobierzyce z powodu operacji ręki.

Polki zagrają podczas turnieju z Niemkami, Norweżkami i Rumunkami.

Szeroka kadra Polek na ME 2020:

Bramkarki: Weronika Gawlik (Perła Lublin), Monika Maliczkiewicz (Zagłębie Lubin), Adrianna Płaczek (Nantes, Francja), Barbara Zima (KPR Gminy Kobierzyce)

Lewoskrzydłowe: Kinga Grzyb, Daria Zawistowska (Zagłębie Lubin), Mariola Wiertelak (KPR Gminy Kobierzyce), Dagmara Nocuń (Perła Lublin), Oktawia Płomińska (Piotrcovia)

Lewe rozgrywające: Marta Gęga,  Aleksandra Rosiak (Perła Lublin), Julia Niewiadomska (Bensheim, Niemcy), Justyna Świerczek (Start Elbląg), Patrycja Świerżewska (Zagłębie Lubin), Paulina Uścinowicz (Fleury, Francja), Magda Więckowska (Piotrcovia), Joanna Wołoszyk (Saint-Amand, Francja), Aleksandra Zimny (Eurobud Jarosław)

Środkowe rozgrywające: Kinga Achruk (Perła Lublin), Magdalena Drażyk, Romana Roszak (Piotrcovia), Emilia Galińska, Karolina Kochaniak (Zagłębie Lubin), Anna Mączka (Młyny Stoisław Koszalin)

Prawe rozgrywające: Paulina Masna (Cluj, Rumunia), Natalia Nosek (Perła Lublin), Aleksandra Zych (Magura Cisnadie, Rumunia)

Prawoskrzydłowe: Magda Balsam, Adrianna Górna (Perła Lublin), Katarzyna Janiszewska (Paris 92, Francja), Aneta Łabuda (Besancon, Francja)

Obrotowe: Joanna Drabik, Patrycja Noga (Zagłębie Lubin), Sylwia Matuszczyk (Eurobud Jarosław), Joanna Szarawaga (Perła Lublin)

ZOBACZ: Zagłębie lepsze w Jarosławiu Wielki mecz Vive w LM

Źródło artykułu:
Czy Polki wyjdą z grupy ME 2020?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (5)
avatar
Costaa23
30.10.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jeśli tak dalej pójdzie to mistrzostwa mogą być mega nieprzewidywalne. Kwestia które zawodniczki będą dostępne w momencie ostatecznego wybory i kwestia jak Federacja podejdzie do możliwości zmi Czytaj całość
avatar
Grieg
26.10.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
@Observator: Jeśli Kinga wróci nie tylko do kadry, ale i formy równie szybko jak Kudi (czyli w ciągu około 3 miesięcy), to pewnie gra jest warta świeczki. Ale i tak pełnowartościowe zmienniczki Czytaj całość
avatar
Observator
25.10.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Kinga w szerokiej Kadrze na ME - super - to konieczność bo oficjalne zgłoszenie składu musiało być w terminie - ale co do ewentualnego występu to jeszcze daleka i kręta droga ! Czytaj całość
avatar
Grieg
25.10.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Mączka w ostatnich kilku kolejkach była klasą dla siebie, więc dobrze, że docenił to także Senstad. Jeśli Jakubowska wciąż nie wydobrzała na tyle, aby wspomóc reprezentację, to z myślą o nieco Czytaj całość