PGNiG Superliga Kobiet. MKS Piotrcovia - MKS Perła: sensacyjna porażka mistrza Polski!

Piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin sensacyjnie przegrały swój drugi mecz w sezonie 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet. W spotkaniu 9. kolejki mistrz Polski musiał uznać wyższość MKS-u Piotrcovii Piotrków Trybunalski (29:34).

Tomasz Rosiński
zespół MKS-u Perły Lublin Newspix / PIOTR JARUGA / Na zdjęciu: zespół MKS-u Perły Lublin
Broniący mistrzowskiego tytułu zespół MKS-u Perły przystępował do środowej rywalizacji w Piotrkowie Trybunalskim w roli zdecydowanego faworyta. Jednakże piotrkowianki chciały przerwać fatalną serię starć z ekipą z Lublina (27 porażek z rzędu!) i to im się niespodziewanie udało zrealizować.

Sam początek konfrontacji był wyrównany i raczej nie zapowiadał późniejszej wysokiej porażki przyjezdnych. W drużynie gospodyń ciężar gry na swoje barki brała Oktawia Płomińska, a na jej dobre zagrania zazwyczaj starała się odpowiadać Aleksandra Rosiak (5:5 w 10. minucie).

Zawodniczki Piotrcovii walczyły bardzo ambitnie w każdej akcji, wzmocniły defensywę, co zaczęło im przynosić oczekiwane efekty. Z czasem przebudziła się Romana Roszak, zaś jej klub jeszcze przed przerwą wypracował sobie cztery bramki przewagi i po pierwszej połowie batalii prowadził 19:15.

Wydawało się, że po przerwie MKS Perła Lublin przejmie kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i odrobi straty z nawiązką, ale tak się nie stało. Swoje okazje w ofensywie wykorzystywała Magdalena Drażyk, którą wspomagała Vitoria Macedo i szczypiornistki z Piotrkova Trybunalskiego trzymały rywalki na bezpieczny dystans.

Natomiast lublinianki miały problem z przedarciem się przez zasieki obronne podopiecznych Krzysztofa Przybylskiego i nie potrafiły odwrócić losów tego meczu, ostatecznie przegrywając 29:35.