• Skoki

Zmiana lidera w Lidze Centralnej. Derby dla Ostrovii

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. wygrała swój dziewiąty mecz w tym sezonie. Ostrowianie pokonali Nielbę i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Centralnej, spychając z pozycji lidera AZS AWF Biała Podlaska.

Michał Gałęzewski
zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp.
W ten weekend nie grał AZS AWF Biała Podlaska - zespół ten wygrał we Wrocławiu w meczu rozegranym awansem. Ostrowianie w przypadku zwycięstwa w Wągrowcu, mogli przejść na pierwsze miejsce w lidze. Już w 19. minucie faworyci prowadzili jednak 10:4.

Do końca meczu przewaga gości nie podlegała dyskusji. Na kwadrans przed końcem, po celnym rzucie Artura Klopstega prowadzili już 31:18 i ostatecznie zwyciężyli 38:29. Arged KPR Ostrovia jest nowym liderem Ligi Centralnej.

W Wieluniu spotkały się dwa zespoły sąsiadujące ze sobą w tabeli. MKS przez długi czas prowadził równy bój z rywalami z Przemyśla, z którym prowadzili jeszcze na 8 minut przed końcem. Ostatnie akcje należały do Orlen Upstream SRS-u, który w ciągu ośmiu minut rzucił aż 10 bramek! Przemyślanie wygrali 38:34 i awansowali na 5. miejsce w tabeli.