Arged KPR Ostrovia z kompletem zwycięstw w Lidze Centralnej na koniec roku

W niedzielę odbyły się dwa ostatnie mecze Ligi Centralnej w 2021 roku. Swoje spotkania wygrały Orlen Upstream SRS Przemyśl oraz Arged KPR Ostrovia, która zakończyła tym samym rok z kompletem zwycięstw.

Michał Gałęzewski
zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: zawodnicy KPR Ostrovii Ostrów Wlkp.
W Przemyślu zmierzyły się dwie drużyny z ligowej czołówki. Orlen Upstream SRS dzięki zwycięstwu, minął w ligowej tabeli KPR Legionowo. Gospodarze prowadzili w I połowie różnicą ośmiu bramek i zdołali utrzymać prowadzenie. Duża w tym zasługa Pawła Stołowskiego, zdobywcy 10 bramek.

Arged KPR Ostrovia szybko zdołała wyjść na prowadzenie w Sosnowcu i do samego końca utrzymywała przewagę, wygrywając ostatecznie 39:33. Ekipa z Wielkopolski prowadzona przez Macieja Nowakowskiego odniosła dwunaste miejsce w dwunastym meczu w tym sezonie - straciła zaledwie punkt za remis po 60 minutach w jednym ze spotkań. Ostrowianie są na dobrej drodze do awansu.

12. kolejka Ligi Centralnej, niedzielne mecze:

ORLEN UpStream SRS Przemyśl - KPR Legionowo 33:28 (18:11)

Najwięcej bramek: dla SRS-u - Paweł Stołowski 10, Szymon Światłowski 6, Tomasz Kulka 5; dla KPR-u - Michał Prątnicki, Krystian Wołowiec - po 7, Mateusz Chabior 4.

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 33:39 (16:19)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Łukasz Płonka 8, Adrian Danysz 7, Kacper Kolano 6; dla Ostrovii - Ksawery Gajek 9, Patryk Marciniak, Mikołaj Przybylski, Mateusz Wojciechowski - po 5.

Czy Arged KPR Ostrovia jest gotowa na PGNiG Superligę?