Śląsk Wrocław walczy o dobicie do czołówki Ligi Centralnej

W jedynym niedzielnym meczu Ligi Centralnej, Śląsk Wrocław pokonał Padwę Zamość 37:34. To ważne zwycięstwo dla wrocławian, którzy awansowali na 6. miejscew tabeli, oddalając się od drużyny z Zamościa.

Michał Gałęzewski
Bartłomiej Koprowski WP SportoweFakty / Dawid Lis / Bartłomiej Koprowski
W niedzielę przeciw sobie stanęły dwa zespoły ze środka tabeli. W przypadku wygranej, MKS Padwa Zamość mogła zbliżyć się do Śląska Wrocław na jeden punkt różnicy. Goście, którzy przyjechali do stolicy Dolnego Śląska w zalewie 9-osobowym składzie dobrze zaczęli spotkanie i w 17. minucie, po dwóch bramkach z rzędu zdobytych przez Gabriela Olichwiruka, prowadzili 12:9.

Śląsk miał jednak szerszą ławkę i zaczęło to już wychodzić w pierwszej połowie, gdy wrocławianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Wynik do przerwy - 19:17 ustalił Kacper Okapa.

Po zmianie stron, Śląsk zbudował jeszcze większą przewagę i po pięciu minutach prowadził już 23:19. Padwa przepuściła jednak atak, który pozwolił na doprowadzenie do remisu. Sama końcówka należała jednak do skutecznych w ataku wrocławian, którzy wygrali ostatecznie 37:34.