Wielkie osłabienie mistrzyń Polski! Kinga Jakubowska poznała diagnozę

Ogromne nieszczęście liderki klasyfikacji strzelczyń w PGNiG Superlidze Kobiet. Wiemy już, że Kinga Jakubowska w sezonie 2021/2022 nie pomoże MKS Zagłębiu Lubin w walce o trofea.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Kinga Jakubowska Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Kinga Jakubowska
Przypomnijmy, że ta piekielnie utalentowana, leworęczna rozgrywająca kontuzji doznała w pierwszej połowie derbów Dolnego Śląska pomiędzy MKS Zagłębiem Lubin i ekipą z Kobierzyc, które odbyły się 19 stycznia 2022 roku.

Liderka klasyfikacji strzelczyń po jednym z rzutów upadła z krzykiem na parkiet. Czekając na pomoc, łapała się za prawe kolano. To zwiastowało najgorsze.

I czarny scenariusz się potwierdził. Kluczowa zawodniczka mistrzyń kraju przeszła specjalistyczne badania, które wykazały zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, co oznacza, że szczypiornistka w tym sezonie już nie będzie do dyspozycji trener Bożeny Karkut.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ten to ma życie! Majdan pochwalił się zdjęciami z Tajlandii

- Kinga Jakubowska przeszła specjalistyczne badania w klinice Rehasport i niestety potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, co do zerwania więzadeł. Wszyscy trzymamy kciuki za Kingę i życzmy jej jak najszybszego powrotu do zdrowia - mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębia Lubin S.A.

Zawodniczkę czeka zabieg rekonstrukcji, a także kilkumiesięczna rehabilitacja. "Dziękuje wszystkim za słowa wsparcia, trzymanie kciuków i wiele innych pozytywnych rzeczy, które mnie spotkały przez te parę dni. Wrócę silniejsza. Taki jest plan" - napisała w mediach społecznościowych Kinga Jakubowska.

---> Wielki wyczyn Islandczyków. Sensacja w ME 2022
---> Zimny prysznic pobudził Niemki. Lekcja dla mistrzyń Polski

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×