Kilka pożegnań w Opolu. To będzie inna Gwardia

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Patryk Mauer
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Patryk Mauer
zdjęcie autora artykułu

Istotne zmiany w Gwardii Opole. Klub opuści kilku zawodników, którzy ostatnio decydowali o wynikach zespołu i występowali w nim od lat.

Jest już pewne, że Patryk Mauer nie zdecyduje się na podpisanie nowego kontraktu z Gwardzistami i zapewne obierze kierunek na Zabrze. Prawoskrzydłowy zapracował na miano jednego z symboli zespołu. Rokrocznie, od 2017 roku, kończył sezon w ścisłej czołówce strzelców. W Opolu zastąpią go Mateusz Wojdan i Marek Hryniewicz. Odejdzie też drugi z prawoskrzydłowych Filip Stefani.

Według naszych informacji, Gwardia na rok przed końcem kontraktu pożegna Przemysława Zadurę, niedawnego podstawowego prawego rozgrywającego i kluczowego obrońcę. Już wcześniej kontrakty z nowymi zespołami podpisali wieloletni lider rozegrania Maciej Zarzycki (zagra w Nancy) i obrotowy Jan Klimków (wybrał ofertę Dunkierki). Cała trójka świętowała z opolanami brązowy medal Superligi w sezonie 2018/19.

Drugiej szansy w Opolu nie dostanie Miłosz Bączek. Absolwent SMS-u nie wrócił do optymalnej dyspozycji po kontuzji z licealnych czasów i Gwardia szuka nowego prawego rozgrywającego. Ważą się jeszcze losy lewoskrzydłowego Macieja Fabianowicza. Do Piotrkowianina odejdzie Paweł Kowalski.

Gwardia do tej pory pozyskała jedną ze swoich ikon Antoniego Łangowskiego (z Azotów), utalentowanego Andrzeja Widomskiego z SMS-u ZPRP Płock oraz kolejnych absolwentów SMS-u Marka Hryniewicza i Pawła Stempina. Klub pracuje jeszcze nad dwoma transferami.

ZOBACZ: Będzie powtórka meczu w Superlidze? Znamy brązowe medalistki w Superlidze Kobiet

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skandynawska wyprawa Kowalczyk

Źródło artykułu: