Zmarł wybitny polski trener. Jego sukcesy można wymieniać bez końca

W Gorzowie Wielkopolskim był wybitną postacią, ale także w skali całego kraju nie było anonimowym człowiekiem. Niestety, piłka wodna straciła legendę, bo zmarł Ryszard Łuczak.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Ryszard Łuczak Facebook / ALFA Gorzów Wielkopolski / Na zdjęciu: Ryszard Łuczak
Piłka wodna w Polsce ma bardzo bogate tradycje, choć od wielu lat nie cieszy się wielką popularnością. W latach 70. i 80. arenę krajową zdominował Stilon Gorzów Wielkopolski, który łącznie w swojej kolekcji ma aż piętnaście mistrzowskich tytułów. Za tymi sukcesami stał Ryszard Łuczak.

W Gorzowie Wielkopolskim jest legendą. Dlatego wszystkich pogrążyła w żałobie informacja o jego śmierci. Łuczak zmarł w wieku 87 lat.

"To Pan Ryszard jako pierwszy prowadził treningi waterpolo w Gorzowie Wielkopolskim. Twórca potęgi WIELKIEGO STILONU z lat 70 i 80 ubiegłego wieku" - czytamy na stronie klubu ALFA Gorzów Wielkopolski.

Ze Stilonem aż dwanaście razy z rzędu zdobywał mistrzostwo Polski. Wygrał czternastokrotnie Puchar Polski. Z gorzowskim klubem rywalizował także w Pucharze Europy, w którym czterokrotnie dochodził do ćwierćfinału.

W latach 1971-1989 łączył pracę trenera klubowego z funkcją selekcjonera reprezentacji Polski. Na arenie międzynarodowej nasza drużyna jednak nigdy nie była w stanie osiągać sukcesów.

Niestety, śmierć Łuczaka nie była jedyną tragiczną wiadomością dla fanów piłki wodnej. Zmarł także jeden z jego podopiecznych, który był członkiem złotej drużyny Stilonu. Odszedł 53-letni Krzysztof Garbolewski.

Tragiczna śmierć podczas treningu. Piorun uderzył w surferkę >>

Tragiczna śmierć młodego piłkarza. Kacper Kreft zginął w koszmarnym wypadku >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×